Wełna mineralna Petralana jako izolacja termiczna i akustyczna poddasza. Specyfikacja produktu

Wełna mineralna Petralana jako izolacja termiczna i akustyczna poddasza. Specyfikacja produktu

Szukasz produktu do ocieplenia poddasza? Rozważ wełnę mineralną Petralana, która jest polecana przez fachowców i chętnie wybierana przez inwestorów. Zwracają oni uwagę na atrakcyjną cenę, dobre parametry termiczne i akustyczne, a także łatwy montaż. Poniżej bardziej szczegółowo analizujemy zalety tego produktu.

Izolacja poddasza powinna uwzględniać nie tylko ochronę przed wychładzaniem czy przegrzewaniem wnętrz, ale też przed hałasem wywoływanym przez wiatr czy padający deszcz. Mówi o tym nawet polskie prawo budowlane, które nakazuje uzyskanie współczynnika przenikania ciepła 0,15 [W/(m2·K)] (w przypadku dachów). Z tymi wymogami bezbłędnie poradzi sobie wełna mineralna Petralana.

Ocieplenie poddasza z wełną Petralana

Poddasze użytkowe i nieużytkowe – każde z tych miejsc musi zostać odpowiednio zaizolowane, aby zminimalizować straty ciepła. Jeżeli zamierzasz tuż pod dachem zaaranżować przestrzeń mieszkalną, to sięgnij po wełnę skalną Petralana: https://www.diamondexpert.pl/kategoria/petralana/.  Większość z tych produktów doskonale poradzi sobie nie tylko na poddaszach, ale też fasadach ocieplanych w systemie ETICS czy w elewacjach zewnętrznych niewentylowanych. Możesz wybrać jej grubość z wielostopniowej skali, od 5 do nawet 25 cm. W ten sposób na pewno znajdziesz najlepszy wariant do izolacji poddasza.

Wełna mineralna Petralana jako izolacja termiczna i akustyczna poddasza. Specyfikacja produktu

Wełna mineralna Petralana – czy to dobry wybór?

Wybór wełny mineralnej do ocieplenia poddasza nadal jest najpopularniejszym sposobem wykonania izolacji. Choć pojawiają się nowe technologie, to Petralana dba o to, aby jej produkty odpowiadały aktualnym trendom czy wymogom budowlanym. W efekcie oferuje wełnę, która ma współczynnik ciepła w granicach 0,034 do 0,035 W/(mK D). Różnice występują w parametrze, jakim jest opór cieplny. Ten może się wahać od 1,4 do  7,1. Co ważne – poszczególne warianty wykazują wysoki poziom ognioodporności (nie przewodzą ognia, ale stwarzają dla niego barierę).

Wełna mineralna często wybierana jest do ocieplenia poddasza z uwagi na powyższe cechy, ale też ze względu na swoją sprężystość. Dzięki niej monter może bez trudu dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc między krokwiami czy pod skosami, mając pewność, że izolacja jest dokładnie wykonana.

W ten sposób poprawia się poziom izolacji akustycznej oraz cieplnej, a poddasze jest chronione przed przegrzaniem. W wełnie nie występuje środowisko sprzyjające rozwojowi grzybów czy pleśni.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment