Prawidłowy montaż ogrodzenia – jak powinien wyglądać?

Prawidłowy montaż ogrodzenia – jak powinien wyglądać?

Ogrodzenie pozwala na wyznaczenie obszaru danej posesji, jej zabezpieczenie przed działaniem innych osób oraz dopełnienie wyglądu budynku. Musi być ono zatem nie tylko odpowiednio wykonane, lecz także prawidłowo zamontowane. Jakich zasad należy przestrzegać podczas montażu ogrodzenia?

Montaż ogrodzenia a podłoże

Przed rozpoczęciem montażu ogrodzenia należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Działki często mają liczne nierówności, dlatego w tym przypadku trzeba dostosować położenie poszczególnych słupków do charakterystyki danego terenu. Niezwykle ważne jest również zadbanie o to, by podłoże było odpowiednio twarde. W innym przypadku ogrodzenie zacznie się przesuwać, co skutkuje poważnymi problemami.

Szczególną uwagę trzeba zachować w sytuacji, gdy decydujesz się na nawiezienie ziemi na teren działki. Wówczas musi się ona odpowiednio ustać. W razie większej ulewy mogłoby bowiem dojść do zmiany położenia ogrodzenia.

Montaż ogrodzenia metalowego a pomiary

Montaż ogrodzenia betonowego czy metalowego powinien bazować na odpowiednio wykonanych pomiarach. Niezwykle istotne jest prawidłowe rozmieszczenie wszelkich słupków i innych elementów. Z tego powodu cały proces należy rozpocząć od stworzenia projektu bazującego na odpowiednio przeprowadzonych pomiarach. Podczas prac trzeba trzymać się tego dokumentu i montować poszczególne elementy zgodnie z wytycznymi.

Pomiary wykonuje się z zastosowaniem różnych przyrządów. Jakikolwiek błąd mógłby skutkować nieodpowiednim rozmieszczeniem ogrodzenia. Z tego powodu dobrym pomysłem jest postawienie na usługi firmy, która zajmuje się profesjonalnym montażem takich elementów. Wówczas możesz mieć pewność, że dysponuje ona odpowiednim sprzętem – mówi specjalista z firmy Płotex oferującej projektowanie, produkcję i montaż ogrodzeń różnego typu.

Wymiary są szczególnie istotne w przypadku trudnych terenów o wielu nierównościach. Wówczas odpowiednie zmierzenie konkretnych odległości jest jeszcze trudniejsze. Z tego powodu warto przeznaczyć odpowiednią sumę i zlecić tę czynność specjalistom, którzy oferują ogrodzenie z montażem

Montaż słupków ogrodzeniowych

Zdobione ogrodzenie kute
Zdobione ogrodzenie kute

Znaczenie ma też montaż słupków ogrodzeniowych. Nie powinny one znajdować się zbyt płytko. Takie elementy umieszcza się w betonowej podstawie na głębokości od 70 do 100 cm. Otwory pod słupki muszą być natomiast maksymalnie ciasne. Warto zadbać o zachowanie pionów i odpowiedniej wysokości poszczególnych elementów. Słupki są bowiem jedną z najważniejszych części całego ogrodzenia. To do nich mocuje się siatkę lub inny typ pokrycia płotu.

Słupki zamontowane na zbyt małej głębokości z czasem zaczynają się chwiać. Przez to całe ogrodzenie traci swoją formę i przestaje pełnić podstawową funkcję. Z tego powodu należy montować je w głębokich otworach, ale z wykorzystaniem niewielkiej ilości betonu.

Montaż ogrodzenia a jego jakość

Montaż ogrodzeń metalowych czy betonowych może przebiegać w odpowiedni sposób jedynie  sytuacji, gdy wykorzystasz sprawdzone komponenty wysokiej jakości. Warto więc sprawdzić tę kwestię przed zdecydowaniem się na dany produkt.

Sprawdź ofertę związaną z ogrodzeniami i ich montażem od samego producenta Płotex: https://plotex.net.pl/ogrodzenia/

Możesz także przeczytać

Leave a Comment