Jak zapobiec kradzieży paneli ogrodzeniowych?

Jak zapobiec kradzieży paneli ogrodzeniowych?

Panele ogrodzeniowe, jak wszystko, co ma określoną wartość, narażone są na zainteresowanie osób, którym normy współżycia społecznego są obce. Sprawę ochrony swojej własności dodatkowo komplikuje fakt, iż linia ogrodzenia często przebiega wzdłuż miejsc ukrytych przed wzrokiem przechodniów, bądź sąsiadów, co czyni poszczególne moduły panelowe szczególnie łatwym łupem. Tym bardziej że prostota montażu będąca w innym przypadku zaletą, tu zdaje się sprzyjać amatorom łatwego zysku. Jak zapobiec kradzieży paneli ogrodzeniowych? Sprawdźmy.

  • Dlaczego panele ogrodzeniowe padają łupem złodziei?
  • Metody zabezpieczeń paneli ogrodzeniowych.
  • Zabezpieczając ogrodzenie panelowe, zabezpieczasz także swój dom lub firmę.
  • Zabezpieczenie paneli ogrodzeniowych, czy warto?

Powody kradzieży paneli ogrodzeniowych

Panele z prętów stalowych odznaczają się wyjątkową starannością wykonania, trwałością i estetyką. Są doskonale zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych, co sprawia, że okres ich eksploatacji, przy właściwej konserwacji może wynieść nawet kilkadziesiąt lat.

W odróżnieniu od konwencjonalnej siatki ogrodzeniowej ogrodzenia panelowezachowują swój świeży wygląd bardzo długo. Nawet po kilku latach sprawiają wrażenie, jakby ich montaż odbył się zaledwie wczoraj. Nic zatem dziwnego, że są traktowane jako atrakcyjny towar z drugiej ręki.

Modułowa budowa paneli w równym stopniu ułatwia montaż ogrodzenia, jak i demontaż oraz transport. Lekkość paneli ogrodzeniowych sprawia, że kradzieży może dokonać nawet jedna osoba.

Jak już była mowa, wszystko, co stanowi o zaletach płotu wykonanego z drutów stalowych, jest także pokusą dla potencjalnych złodziei. Chyba że już w fazie planowania ogrodzenia, właściciel podejmie środki zaradcze. Możliwości jest naprawdę sporo.

Sposoby zabezpieczenia ogrodzenia panelowego

Doświadczenie uczy, że przestępców przyciągają wszelkiego rodzaju prowizorki i zaniedbania. W takich przypadkach potwierdza się teza, że okazja czyni złodzieja. Niedbale postawione ogrodzenie z paneli, bylejakość montażowa, niedokładność, a nawet niesolidność konserwacyjna pozwala przypuszczać, że właściciel niespecjalnie interesuje się otoczeniem swojej posesji. Atrakcyjność przedsięwzięcia dodatkowo wzmocni brak oświetlenia sprzyjający zachowaniu anonimowości.

Zatem o bezpieczeństwo paneli metalowych trzeba zadbać już przy planowaniu ich rozmieszczenia.

Czynności zabezpieczające ogrodzenie przed kradzieżą:

  • Sprawdzenie linii przebiegu ogrodzenia;
  • Solidna konstrukcja ogrodzenia panelowego;
  • Oświetlenie;
  • Wykorzystanie specjalistycznych połączeń;
  • Monitoring.

Nie jest tajemnicą, że wszystko, co utrudnia życie złodziejom, może stanowić doskonałe zabezpieczenie.

Sprawdzenie linii przebiegu ogrodzenia

Zanim powstanie płot panelowy, dobrze jest zlustrować okolicę w celu zidentyfikowania ewentualnych słabych punktów. Skupiska zarośli czy nierówności terenu wskażą miejsca, na które w przyszłości będzie trzeba zwrócić baczniejszą uwagę, choćby montując niewielkie kamery lub oświetlenie.

Solidna konstrukcja ogrodzenia panelowego

Osadzenie konstrukcji ogrodzenia na podmurówce betonowej, wzbogaconej o ceglaną lub kamienną obudowę słupków montażowych będzie informacją, że demontaż paneli z drutu metalowego będzie znacznie utrudniony.

Oświetlenie

Nie ma potrzeby instalowania silnych lamp generujących wysokie koszty eksploatacyjne. W zupełności wystarczą niewielkie reflektory diodowe z czujnikami ruchu. Jakakolwiek nieautoryzowana obecność przy linii ogrodzenia spowoduje rozbłysk światła zniechęcający amatorów łatwego zysku do działania.

Wykorzystanie specjalistycznych połączeń

W handlu dostępne są różnego rodzaju połączenia, uniemożliwiające zdjęcie modułów ogrodzeniowych bez specjalistycznych narzędzi. Przykładem takiego rozwiązania mogą być nakrętki zrywalne. Ich konstrukcja umożliwia zerwanie części pierścienia po zakończonym montażu. Pozostały korpus z gwintem jest niemożliwy do uchwycenia za pomocą klucza do śrub, a tym samym, nie da się go odkręcić.

Monitoring

Podobnie jak w przypadku wspomnianego wcześniej oświetlenia, panele ogrodzeniowe zakupione za pośrednictwem strony https://ulamex.com.pl/ogrodzenie-panelowe, skutecznie zabezpieczą tanie i proste w użyciu kamery monitoringu. Dzięki wbudowanym aplikacjom obraz można kontrolować już z poziomu smartfona. Najprostsze kamerki są zasilane bateriami dostarczającymi energię nawet przez dwa lata.

Zabezpieczony płot panelowy to także ochrona Twojej posesji lub firmy

Niezależnie od ochrony ogrodzenia, wszystkie wymienione metody, niejako przy okazji zabezpieczą dom, siedzibę firmy, parking itp. Nawet niewielka instalacja alarmowa, o której obecności świadczą kamery i oświetlenie halogenowe w każdym przypadku działa odstraszająco.

Potencjalny przestępca z pewnością zwróci swoją uwagę na inne miejsca, nieobfitujące w jakiekolwiek utrudnienia. W ten sposób stwarzamy skuteczną barierę chroniącą mieszkańców, współpracowników i mienie przed nieproszonymi gośćmi, a to już na pewno jest wartością bezcenną.

Zabezpieczając ogrodzenie panelowe, zabezpieczasz cały swój dobytek.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment