Jaką posadzkę wybrać do salonu?

Materiał, z którego wykonana jest posadzka wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale również jego komfort użytkowania. Ważne jest to, aby wybór był dokładnie przemyślany. Priorytetem jest oczywiście wygoda i bezpieczeństwo codziennej eksploatacji, jednak nie bez znaczenia jest również wytrzymałość posadzki. Musi być ona trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz obciążenia. Pamiętajmy o tym, że salon jest pomieszczeniem intensywnie użytkowanym.

Posadzka z płytek

Minęły czasy, kiedy płytki były układane wyłącznie w łazience, kuchni, czy też przedpokoju. Aktualnie świetnie sprawdzają się one również w pozostałych pomieszczeniach. Występują one w wielu różnych wariantach, a wiec z łatwością można dopasować wzór odpowiedni do potrzeb. Wielkim plusem tego rozwiązania jest błyskawiczne czyszczenie. Taką posadzkę bez problemu utrzymamy w czystości. Płytki najlepiej sprawdzają się tam, gdzie wykorzystywane jest ogrzewanie podłogowe.

Posadzka betonowa

W wnętrzach loftowych oraz industrialnych znakomicie sprawdzi się posadzka betonowa. Jest ona niezwykle nowoczesna i efektowna. Jej surowa stylistyka stanowi niewątpliwy atut. Tego rodzaju posadzki Wrocław są ponadprzeciętnie wytrzymałe i odporne na warunki otoczenia. Polerowany beton bez trudu można utrzymać w doskonałym stanie. Stosując specjalne preparaty przedłużymy efektowny połysk posadzki. Podłoga przed długi lata będzie wyglądać rewelacyjnie.

Posadzka drewniana

Drewno to klasyka, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Tego rodzaju posadzki prezentują się ekskluzywnie oraz gustownie. Ocieplają one wnętrze i nadają mu niepowtarzalnego charakteru. Drewno charakteryzuje się wysoką trwałością. Jest to również materiał ekologiczny i przyjazny alergikom. Posadzki drewniane wymagają jednak ostrożnej pielęgnacji. Źle znoszą nadmiar wilgoci, więc powinniśmy o tym pamiętać podczas czyszczenia podłogi.
Posadzki drewniane raczej nie sprawdzą się tam, gdzie wykorzystywane jest ogrzewanie podłogowe. Drewno jest jednak znakomitym izolatorem termicznym oraz akustycznym.

Posadzki Wrocław- termolit.pl

Możesz także przeczytać

Leave a Comment