Systemy zabezpieczeń na parkingach – Odbojnice parkingowe

Systemy zabezpieczeń na parkingach - Odbojnice parkingowe

Miejsca parkingowe są wydzielone do każdego samochodu, jednak nie w przypadku każdego miejsca parkingowego można liczyć na to, że właśnie tak się stanie. W związku z tym by nie dochodziło do niepotrzebnych stłuczek idealną opcją jest zainwestowanie przez osoby odpowiedzialne za dany plac do parkowania samochodów w odbojnice parkingowe. Odbojnice na parking znajdą zastosowanie zarówno na małych, jak i dużych parkingach, wszędzie w tych miejscach, gdzie może dojść do jakiejś kolizji. Nie ma sensu czekać na to, aż już dojdzie do jakiegoś wypadku. Właściciele danych placów parkingowych powinni zareagować odpowiednio sprawnie już przy powstawaniu takiego miejsca lub o wiele wcześniej niż zdarzy się jakaś nieprzyjemna sytuacja. Odbojnice to genialna propozycja z tego względu, że wystarczy zainwestować w nie tylko raz. Przy właściwym korzystaniu z nich będą służyć latami we wciąż nienaruszonym stanie. Genialnym posunięciem producentów odbojnic na parking było wyprodukowanie ich w żółto-czarnej kolorystyce. Dzięki temu są one widoczne już z daleka i ryzyko wypadku, wjechania w inny samochód zostało wiele razy zminimalizowane. Nie ma się nad czym zastanawiać, jeśli chodzi o zakup odbojnic parkingowych, gdyż naprawdę spełniają one swoją rolę.

Systemy zabezpieczeń na parkingach - Odbojnice parkingowe

Odbojnice na parking – zalety

Jak już zostało wspomniane, odbojnice spełniają swoją rolę na parkingach poprzez znaczne ograniczenie potencjalnych stłuczek, które mogą mieć miejsce przede wszystkim podczas wyjazdu samochodów z własnego miejsca. To właśnie wtedy dochodzi do największej liczby kolizji, gdyż niektóre osoby wyjeżdżają z parkingu bez zastanowienia. Dzięki ulokowaniu na placu odbojnic na parking bez problemu będzie można tę liczbę znacznie ograniczyć. Niewątpliwą zaletą odbojnic jest także konieczność zwolnienia i niemożność rozpędzenia się samochodem na parkingu. W związku z tym nie będzie tak często dochodziło do potrąceń osób pieszych, czy rowerzystów, gdyż fizycznie z minimalną prędkością będzie to po prostu niemożliwe. Odbojnice są w żółto-czarnej kolorystyce z tego względu, by były widoczne z daleka. Na parkingach idealnie sprawdzą się zarówno odbojnice słupowe, które są zgodnie z nazwą w formie słupków, jak i odbojnice liniowe. Te drugie są w wymienionej  kolorystyce w ramach niewysokiego prostokąta i znajdują się bezpośrednio na asfalcie/chodniku. Dzięki usytuowaniu ich na placu z miejscem postoju samochodów nie ma powodu do niepokoju względem nabrania zbyt dużej prędkości. Przed taką odbojnicą liniową konieczne jest zwolnienie prędkości, co ma znaczenie przy powodowaniu potencjalnych wypadków lub stłuczek.

Systemy zabezpieczeń na parkingach - Odbojnice parkingowe

Parkingowe zabezpieczenia – odbojnice

Zabezpieczać miejsca parkingowe można na naprawdę różne sposoby. Nie wszystkie jednak znajdują swoje zastosowanie i niewiele pomagają w zmniejszaniu liczby wypadków. Odbojnice parkingowe to idealny system zabezpieczeń na parkingach. Są one widoczne już z daleka, nie ma problemu z ich przeoczeniem. Dzięki temu, że są w formie słupków nikt z kierowców nie będzie chciał w nie wjechać. Podobnie sprawa wygląda z odbojnicami liniowymi, które także wymuszają na kierującym zmniejszenie tempa poruszania się pojazdu. Są to idealne zabezpieczenia na miejscu gdzie parkuje nawet kilka samochodów. Oczywistym jest, że im jest ich więcej, tym prawdopodobieństwo stłuczki się zwiększa, jednak nie ma żadnego powodu by ryzykować także przy placu z mniejszą liczbą miejsc postojowych. Parkingowe zabezpieczenia to także forma ochrony przedsiębiorców odnośnie tego, że dokonali wszelkich starań odnośnie tego by miejsce do parkowania samochodów było bezpieczne. Odbojnice parkingowe coraz częściej pojawiają się na parkingach, gdzie znajdują swoje zastosowanie. Jest to jedna z najbardziej popularnych opcji systemów zabezpieczeń w tych miejscach. Nie sposób przejść obok niej obojętnie, gdy znajduje swoje zastosowanie właśnie w tego typu sytuacjach. Warto zwrócić uwagę właśnie na odbojnice parkingowe.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment