Jak zostać pracownikiem biura projektowego?

Jak zostać pracownikiem biura projektowego?

Zanim powstanie dom, biurowiec czy też dowolna inna budowla, prace musi wykonać cały szereg specjalistów w swoich dziedzinach. Przede wszystkim jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych trzeba stworzyć projekt. Zajmuje się tym biuro projektów. Kto pracuje w takim biurze i jak znaleźć w nim zatrudnienie? Czy to opłacalne i jak znaleźć odpowiednie biuro?

Kto pracuje w biurze projektowym?

Mianem biura projektowego określa się firmę oferującą przygotowywanie projektów budowlanych. Oczywiście stanowią ją przede wszystkim architekci. Jednak to nie wszystko. W biurze projektowym zatrudniony jest również inżynier budowlany, odpowiedzialny za obliczenia i analizy niezbędne dla przygotowania właściwego projektu. Dobre biuro projektów składa się z fachowców specjalizujących się w różnych obszarach. Najczęściej pracuje tam co najmniej kilku inżynierów budowlanych o odmiennych specjalizacjach.

Aby znaleźć zatrudnienie w biurze projektowym, trzeba zatem ukończyć studia inżynierskie na kierunku budownictwo. Ponadto przyjmowani są też absolwenci architektury. Po ukończeniu studiów należy złożyć CV w wybranym biurze i liczyć na pozytywne rozpatrzenie. Wskazane jest odbycie stażów już na etapie studiów. Zwiększa to szansę na znalezienie zatrudnienia.

Biuro projektów – gdzie się zatrudnić i czy warto?

Nie mamy wątpliwości, że biuro projektowe to miejsce, w którym warto pracować. Zarobki specjalistów z tego obszaru są bardzo wysokie. Co więcej, jest to praca pełna wyzwań, dająca ogromną satysfakcję osobom zafascynowanym tematem. Warto przy tym podkreślić, że jak w każdej branży, na rynku działają lepsze i gorsze firmy. Przed złożeniem CV w danym biurze projektów warto sprawdzić opinie o pracy w tym miejscu. Początkującym specjalistom polecamy wybór firm, które dają możliwość poszerzania wiedzy i nabywania umiejętności każdego dnia pracy. Dla początkujących kwestia wysokości zarobków powinna być raczej drugorzędna. Nauka przez pierwsze lata pracy z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Zapraszamy do współpracy: Novi-Pro – biuro projektów Kraków

Możesz także przeczytać

Leave a Comment