Uniwersalny zestaw mebli dziecięcych

Uniwersalny zestaw mebli dziecięcych

W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się wyjawianie płci dziecka, które ma się urodzić w ostatniej chwili. Niesie to za sobą z pewnością wiele pozytywnych emocji, jednak wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Jednym z nich jest kwestia urządzenia pokoju dziecięcego. Jak wygląda ona w praktyce?

Nieznajomość płci dziecka zazwyczaj skłania rodziców do zastosowania uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w przypadku pojawienia się chłopca, jak i dziewczynki. Można dobrać takie kolory ścian oraz taki zestaw mebli dziecięcych, który sprawdzi się niezależnie od płci dziecka. Co ciekawe, w ostatnich latach pojawia się na rynku coraz więcej linii i kolekcji meblowych opierających się na takim właśnie schemacie. Są to między innymi meble skandynawskie wykonane z niemalowanego naturalnego drewna pokrytego jedynie odpowiednim lakierem czy impregnatem, a także zwyczaje meble w neutralnych kolorach, takich jak biel lub odcienie szarości. Czasami pojawiają się również czarne elementy, jednak w niewielkiej ilości, tak aby nie przytłoczyć całego wnętrza.

Jak jednak zaplanować cały wygląd oraz wystrój pokoju z użyciem tak uniwersalnego zestawu mebli dziecięcych? Tak naprawdę jest to bardzo proste. W zależności od tego na jaki odcień mebli się zdecydujemy, możemy odpowiednio dobrać kolor ścian. Na przykład, w przypadku białego zestawu mebli, ładnie będą prezentować się ściany w jasnych szarych lub beżowych tonach. Możemy też poczekać do ostatniej chwili, kiedy już poznamy płeć dziecka i dopiero wtedy zdecydować się na błękitny lub jasnoróżowy kolor ścian, gdyż oba będą dobrze komponować się z białymi meblami.

Uniwersalne zestawy mebli dziecięcych

Inną możliwość daje nam zastosowanie szarego zestawu mebli dziecięcych. Chociaż niektórym szarość nie pasuje za bardzo do pokoju dziecięcego,. to jednak nowoczesne rozwiązania aranżacyjne potrafią sprawić, że szare meble wcale nie będą przytłaczające, a wręcz przeciwnie, dodadzą całemu pomieszczeniu swego rodzaju lekkości i delikatności. Oczywiście odcień szarości musi być stosunkowo delikatny, a nie ciężki i przytłaczający, z czego producenci zestawów mebli dziecięcych doskonale zdają sobie sprawę. Do mebli w takich odcieniach doskonale będą pasować zarówno białe, jak i pastelowe ściany. Możemy więc bez problemu zastosować również błękit, róż, a także inne kolory, które przyjdą nam na myśl.

Aranżacja pokoju dziecka

Niezależnie jednak od wyboru zestawu mebli dziecięcych, a także ogólnej kolorystyki pokoju, będzie się on dobrze prezentować jedynie jeżeli dobrze przemyślimy jego ogólny wygląd i dobrze dobierzemy kolory. Bardzo ważne jest również umiejętne dobranie dodatków, gdyż często to właśnie one potrafią nadać pomieszczeniu uroku i tego niepowtarzalnego charakteru pokoju dziecięcego. Wśród nich warto wymienić chociażby koc czy poduszki, które umieścimy na łóżku, a także drobiazgi w postaci wazonu, czy też elementów dekoracyjnych, które umieścimy na nieco wyższych częściach zestawu mebli dziecięcych, tak aby nie były one w zasięgu ręki dziecka, szczególnie kiedy jest ono jeszcze dość małe i nieświadomie ewentualnych zagrożeń.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment