Mikropale – czym są i jakie są ich rodzaje?

Mikropale fundamenty

Mikropale jest to specjalny rodzaj budowy fundamentów lub wzmacniania gruntu, mający zastosowanie w trudnych warunkach gruntowych. Mikropale często nazywane są palami fundamentowymi. Istnieje kilka technik wykonywania mikropali – mikropale wiercone oraz mikropale przemieszczeniowe. Wyróżniamy też pale wwibrowywane, wbijane oraz wkręcane. Mikropale różnią się przede wszystkim średnicą. Mikropale wiercone, to te, których średnica nie przekracza 3000 mm, z kolei w przypadku mikropali przemieszczeniowych, średnica nie powinna być większa niż 150 mm. Mikropalowanie – do czego się je stosuje? Mikropale przede wszystkim stosowane są do wzmacniania fundamentów, w obiektach, które już istnieją,…

Czytaj więcej...

Kto wydaje pozwolenie wodnoprawne i ile kosztują?

Pozwolenie wodnoprawne - kto wydaje

Ci, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z pozwoleniem wodnoprawnym, mogą być zainteresowani tym, czym ono tak naprawdę jest. W momencie, kiedy zamierzamy zrealizowac jakąkolwiek inwestycję ingerującą w środowisko wodne, wymagane jest pozwolenie wodnoprawne. Nie jest więc ono niczym innym, aniżeli decyzją administracyjną, na podstawie której możemy rozpocząć budowę. Nie da się jednak ukryć, że czasem ubieganie się o takie pozwolenie może zająć naprawdę wiele czasu, toteż warto uzbroić się w cierpliwość oraz – przede wszystkim – dowiedzieć się, gdzie możemy zdobyć takie pozwolenie oraz na jakich warunkach może ono…

Czytaj więcej...

Zastosowanie hal namiotowych – poznaj potencjał dostępnych konstrukcji

Hala namiotowa Namplan

Pozornie mogłoby wydawać się, że hale namiotowe wykorzystywane są wyłącznie do celów przemysłowych. Oczywiście jest to ich najpopularniejsze zastosowanie, gdyż stanowią one szybkie rozwiązanie problemów dla przedsiębiorstw, które szukają sposobu na błyskawiczny rozwój i rozbudowę firmy. Niemniej jednak nie należy zapominać, że każdy profesjonalny producent hal namiotowych dba o to, by zaprezentować konsumentom wiele funkcjonalnych alternatyw. Sprawdź, jak duży potencjał czeka na wyciągnięcie ręki.  Hale namiotowe w gospodarstwach Odstawmy na chwilę produkcję i obiekty magazynowe na bok. Hale namiotowe mają dużo szerszy zakres zastosowań, a najlepszym tego przykładem są gospodarstwa rolno-przemysłowe.…

Czytaj więcej...

Jakie błędy popełniają ludzie w czasie wybierania ogrodzenia ochronnego?

Nie ma co się oszukiwać, w czasie współpracy człowieka z maszyną, koniecznością jest wykorzystanie specjalnych sprzętów, czyli tak zwanych ogrodzeń ochronnych. Oczywiste jest jednak to, że wybór odpowiedniego rozwiązania jest naprawdę trudny, a błąd popełniony w czasie wykonywania tego zadania, może być opłakany w skutkach. Istnieje jednak kilka prostych wskazówek, dzięki którym możliwe jest zakupienie niemalże idealnego ogrodzenia ochronnego. O czym mowa? Kto jest odpowiedzialny za zabezpieczanie maszyn? Zabezpieczanie stref zagrożenia to nierzadko zadanie samego użytkownika danej maszyny. Odnosi się to do nowych inwestycji, a także wszelkiego rodzaju projektów modernizacyjnych,…

Czytaj więcej...

Budki lęgowe dla jerzyków – jaki domek wybrać?

Jerzyk należy do ptaków, które najczęściej występują w polskich miastach. Praktycznie cała jego naturalna populacja wykorzystuje na swoje miejsca lęgowe wysokie budynki – bloki i wieżowce. Warto zadbać o to, aby jerzyki miały bezpieczne domki. Budki lęgowe dla jerzyków to małe budowle, stworzone specjalnie dla tych ptaków. Zrobione przez człowieka są przez jerzyki bardzo chętnie zasiedlane. Nie wiesz, jakie budki wybrać do swojego ogrodu oraz jak je zamontować? Z radą i pomocą przychodzi nasz artykuł! Budka dla ptaków – podstawowe informacje Dla wielu ptaków, w tym także dla jerzyka, bardzo…

Czytaj więcej...

Sita plecione i ich zastosowanie

Jednym z rodzajów sit, jakie wykorzystywane są do rozdzielenia frakcji kruszywa o różnej wielkości są sita plecione. To charakterystyczny produkt, który dostarczany jest najczęściej w postaci zwoju, arkusza, ale także sit z okuciami czy zaczepami, ułatwiającymi prosty montaż. Sito plecione, jak jest wykonane? Sito plecione to charakterystyczna budowa przypominająca płócienny splot. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że produkty cechują się dużym współczynnikiem powierzchni otwartej. Dzięki temu są one rozwiązaniami bardzo praktycznymi i uniwersalnymi. Ogromną zaletą jest to, że do wyprodukowania sita wykorzystywane są komponenty najwyższej jakości, co daje gwarancję…

Czytaj więcej...