Sita plecione i ich zastosowanie

Jednym z rodzajów sit, jakie wykorzystywane są do rozdzielenia frakcji kruszywa o różnej wielkości są sita plecione. To charakterystyczny produkt, który dostarczany jest najczęściej w postaci zwoju, arkusza, ale także sit z okuciami czy zaczepami, ułatwiającymi prosty montaż.

Sito plecione, jak jest wykonane?

Sito plecione to charakterystyczna budowa przypominająca płócienny splot. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że produkty cechują się dużym współczynnikiem powierzchni otwartej. Dzięki temu są one rozwiązaniami bardzo praktycznymi i uniwersalnymi. Ogromną zaletą jest to, że do wyprodukowania sita wykorzystywane są komponenty najwyższej jakości, co daje gwarancję trwałości i wytrzymałości.

Zalety sit plecionych

Produkty, jak sita plecione cieszą się ogromną popularnością, ze względu na doskonałą jakość wykonania, co bezpośrednio wpływa na długotrwałe wykorzystanie sit. Doskonałe komponenty, jeśli są stosowane zgodnie z przeznaczeniem i odpowiednio zadbane, to pozwalają na efektywne i długotrwałe użytkowanie.

Poszczególne produkty różnią się między sobą gęstością oczek oraz średnicą drutów. Różnorodność wariantów sprawia, że dostępne są produkty, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno w procesie przeróbczym, jak i podczas filtracji. Odpowiednio dopasowane oczka pozwalają zachować wysoką jakość przesiewu, przy zachowaniu wysokiej wydajności. Sita plecione są mniej narażone na ryzyko zatkania przesiewacza.

Ogromnym atutem jest fakt, że sita wykonane są z najwyższej jakości materiałów, jak stal nierdzewna, dzięki czemu posiada właściwości kwasoodporne i żaroodporne. Sita mogą zostać wykonane również z ocynkowanej lub nieocynkowanej stali węglowej, a także stali sprężynowej.

Mimo że sita plecione przygotowywane są z myślą o przesiewaniu kruszyw, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć dla nich zupełnie inne zastosowanie. Zdarza się, że pełnią one rolę ogrodzenia lub jako osłony krat.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment