Szynoprzewody w instalacjach oświetleniowych – najważniejsze informacje

Aranżacja oświetlenia na dużych przestrzeniach to nie lada wyzwanie. Nie chodzi tu jedynie o walory czysto estetyczne – niebanalny design czy dobór żarówek o odpowiedniej temperaturze barwowej. Znaczącą rolę odgrywa tu z pozoru tylko prosta kwestia, jaką jest zasilanie całej instalacji.

Z pomocą przychodzą nowoczesne i sprawdzone rozwiązania, jakimi są szynoprzewody do systemów oświetlenia. Spotkasz je dziś nie tylko w galeriach handlowych czy halach magazynowych, lecz również nowoczesnych apartamentach i domach. Co warto na ich temat wiedzieć?

Szynoprzewody – elastyczność i łatwość zasilania

Zastosowanie szyn prądowych (bo i z taką nazwą można się spotkać) pozwala na dużą elastyczność w kwestii projektu oświetlenia. Nie musimy sztywno trzymać się żadnych ram, bo zastosowanie tej technologii pozwala na dosyć łatwe modyfikacje położenia lamp w przyszłości. Nie jesteśmy już uzależnieni od pojedynczych punktów zasilania. Dostępność systemów jedno- oraz trójfazowych to również prosta recepta na rozdzielenie funkcjonalne oświetlenia w pomieszczeniu. Przykładowo, dzięki rozwiązaniom trójfazowym, możemy osobno załączać oświetlenie po zewnętrznym obrysie pokoju i również osobno robić to pośrodku. Daje nam to sporą dowolność w kreatywnym projektowaniu, a dodatkowo pozwala w pełni wykorzystać zalety nowoczesnych systemów inteligentnego budynku.

Szynoprzewody – szerokie spektrum zastosowań

Dzięki swojej dużej dowolności i elastyczności, szynoprzewody możemy spotkać na co dzień w wielu miejscach i przestrzeniach, m.in. w:

  • galeriach i centrach handlowych,
  • ekskluzywnych butikach odzieżowych,
  • wnętrzach zakładów przemysłowych,
  • dużych magazynach i centrach logistycznych,
  • nowoczesnych domach i mieszkaniach.

To tylko kilka przykładów z ogromnego spektrum miejsc, w których znajdziemy ten niezawodny i sprytny sposób na rozwiązanie kwestii zasilania systemów oświetleniowych.

Sprawdzone szynoprzewody w systemach oświetlenia

Klasyczne rozwiązania odchodzą do lamusa na rzecz nowoczesnych systemów zasilania instalacji oświetleniowych. Wśród dostawców takich produktów znajduje się m.in. Schneider Electric, ceniony na całym świecie autorytet w branży elektrotechnicznej. Szukając rozwiązań dla swojej firmy lub domu, warto zainteresować się asortymentem tej uznanej marki.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment