Czy Polacy chętniej kupują mieszkania w stanie deweloperskim, czy wykończone pod klucz?

Mieszkanie wykończone pod klucz to nadal nie najpopularniejsze rozwiązanie w Polsce. Jednak obecnie coraz więcej kupujących decyduje się na taką opcję.

Eksperci zajmujący się rynkiem nieruchomości wskazują, że w Polsce nawet około 85 proc. nowych mieszkań sprzedaje się w stanie deweloperskim. W związku z tym tylko około 15 proc. z nich to mieszkania zakupione z usługą wykończenia pod klucz.

Czym wyróżniają się mieszkania wykończone pod klucz na tle tych w stanie deweloperskim? Kiedy warto zdecydować się na zakup lokalu w standardzie pod klucz?

Czym różni się mieszkanie w stanie deweloperskim od stanu pod klucz?

W mieszkaniu w stanie deweloperskim kupującego czeka szereg dodatkowych prac, które musi on wykonać przed przeprowadzką. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • malowanie ścian i sufitów,
  • kładzenie podłóg,
  • montaż drzwi wewnętrznych,
  • wykończenie łazienki i kuchni.

Prace te kupujący może przeprowadzić we własnym zakresie albo zlecić zewnętrznej ekipie wykończeniowej.

W przypadku wyboru opcji pod klucz czynności te realizuje deweloper, a dokładnie współpracująca z nim ekipa wykończeniowa. Klient może wybrać wówczas konkretną opcję wykończenia z katalogu, a wraz z nią – odpowiadające mu materiały. Może on wtedy także otrzymać pomoc projektanta wnętrz w aranżacji pomieszczeń.

Kto wybiera mieszkania wykończone pod klucz?

Mieszkania w standardzie pod klucz to przede wszystkim bardzo wygodna opcja dla kupującego, którego jedynym zadaniem będzie wybór odpowiednich materiałów z katalogu. Resztą prac zajmie się wtedy wykwalifikowana ekipa.

Na takie rozwiązanie decydują się klienci doceniający komfort, a także mający mało czasu na samodzielny wybór i kupno materiałów i znalezienie ekipy. To także propozycja chętnie wybierana przez inwestorów kupujących mieszkania na wynajem.

Usługa wykończenia pod klucz oferowana jest obecnie przez wielu deweloperów, w tym także przez dewelopera Vantage realizującego inwestycje we Wrocławiu. Więcej informacji o jego usłudze można uzyskać na stronie: https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment