Złota rączka. Niezbędne akcesoria każdego montera

akcesoria każdego montera

Interesujesz się trochę majsterkowaniem? To świetnie! Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego od naprawienia jakiegoś sprzętu i tym samym zaoszczędzenia niemałej kwoty. Tylko co powinna mieć każda złota rączka? Przedstawiamy niezbędne akcesoria każdego montera!

1. Zestaw narzędzi

Na rynku znajdziesz wiele podstawowych zestawów narzędzi. Zazwyczaj składają się z kilku wkrętaków, szczypców, końcówek wkrętakowych i przedłużek. Taki zestaw narzędzi to absolutne minimum złotej rączki, które po prostu wypada mieć. Na dodatek tego typu zestaw narzędzi można wozić cały czas w bagażniku; jest niezwykle poręczny, a nie wiadomo, kiedy się przyda.

2. Zestaw wkrętaków

Jeśli posiadasz już podstawowy zestaw narzędzi, to warto uzupełnić swoją kolekcję o profesjonalny zestaw wkrętaków. Każdy monter powinien taki posiadać u siebie w domu. Dobry zestaw wkrętaków składa się z kilku rodzajów wkrętaków i odpowiedniej ilości końcówek.

Planujesz kupić zestaw wkrętaków? Zwróć uwagę na to, aby wkrętaki miały na rączce gumowe wstawki, które ułatwią ich użytkowanie.

akcesoria każdego montera

3. Torba monterska

Złota rączka często naprawia coś poza domem. Wtedy przydaje mu się torba monterska. Dobrej jakości torba monterska ma usztywniane dno, dzięki czemu można w niej przenosić nawet bardzo ciężkie narzędzia. To niezwykłe udogodnienie niejednego monterka. Przy zakupie, zwróć uwagę na to, czy torba monterska jest wykonana z trwałego tworzywa.

4. Kombinezon roboczy

Kombinezon roboczy? Kimże byłby monter bez niego! Warto jednak przypomnieć, że kombinezon roboczy to nie tylko znak rozpoznawczy złotej rączki. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim praktyce. Kombinezon roboczy posiada zazwyczaj wiele kieszonek na narzędzia i drobne elementy. Ponadto całkowicie eliminuje problem wysuwającej się koszulki ze spodni w trakcie kucania i schylania.

5. Spodnie robocze

Przy niewielkich, domowych naprawach przydają się spodnie robocze. Są bardziej casualowe od kombinezonu, ale wciąż praktyczne. Spodnie robocze mają wiele kieszeni, w których zmieścisz aktualnie używane narzędzia, i nie krępują ruchów. Każda złota rączka powinna takie posiadać!

Pamiętaj o BHP

Profesjonalny monter to nie monter, który posiada niezbędnik złotej rączki. Profesjonalnym monterem jest ten, który przestrzega zasad BHP. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z majsterkowaniem, pamiętaj o tym. Ryzykowanie zdrowiem nie jest ci potrzebne! Narzędzi zawsze używaj zgodnie z przeznaczeniem i zawczasu zaopatrz się też w niezbędną odzież BHP (np. kask, maska, gogle).

Możesz także przeczytać

Leave a Comment