Zakrętarka – sprytne urządzenie dla profesjonalistów i amatorów

Niezbędna na budowie i w warsztacie – nie tylko profesjonalistów. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego mocnego urządzenia. Zakrętarka udarowa ratuje z opresji, odkręcając to, co wydawało się nie do odkręcenia! A to nie wszystko, na co ją stać. Bywa nieocenioną pomocą, gdy inne sprzęty zawiodły. Dowiedz się, jak wybrać idealną zakrętarkę dla siebie!

O tym, do czego używa się zakrętarek i kiedy się przydają

Zakrętarka udarowa to narzędzie do zadań specjalnych. Przydatna szczególnie w różnego rodzaju warsztatach i serwisach, na budowie, ale również w zwykłym garażu majsterkowicza. Dzięki osiąganiu dużego maksymalnego momentu obrotowego daje możliwości, jakim nie sprosta żaden inny sprzęt (np. zwykła wkrętarka).

Zakrętarka udarowa przyda się tam, gdzie obcuje się z maszynami, samochodami, rowerami i urządzeniami różnego rodzaju. Odkręcisz za jej pomocą nawet stare i zapieczone śruby. Dzięki niej będziesz w stanie przewiercić duże i grube wkręty przez twarde powierzchnie. Nawet beton nie będzie przeszkodą.

Zakrętarka – sprytne urządzenie dla profesjonalistów i amatorów

Czym się kierować przy zakupie?

Aby cieszyć się bezawaryjnością i długą pracą swojej zakrętarki, zwróć uwagę na kilka kwestii:

– dobrej jakości, wydajne „serce” zakrętarki, czyli akumulator. Im wyższe napięcie, tym lepsza moc i, co za tym idzie, szybsza i efektywniejsza praca. 18 V to optymalna moc, która potrafi już wiele zdziałać,

– kilka ustawień prędkości (dzięki czemu dostosujesz tryb pracy do swoich potrzeb),

– dodatkowe, przydatne funkcje (np. „Precision Drive”, stworzony do odkręcania i zakręcania nawet najmniejszych śrub oraz wkrętów, zapobiegając ich uszkodzeniu),

– bezszczotkowy silnik, dla dłuższego i wydajniejszego czasu pracy, jak również wysokiego momentu obrotowego,

– wskaźnik poziomu naładowania akumulatora (by nic niespodziewanie nie przerwało Ci wykonywanej czynności),

– dla pracy w ograniczonej przestrzeni i przy obcowaniu z niedużymi wkrętami, warto wybrać mniejszą, kompaktową zakrętarkę.

Wybierając akumulatorową zakrętarkę udarową, możesz wykonywać swoją pracę, gdziekolwiek chcesz. I to bez uzależniania się od obecności kompresorów czy instalacji ze sprężonym powietrzem.

Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, jak dobrać idealne parametry sprzętu, jego rodzaj i markę do swoich potrzeb, skonsultuj się z profesjonalistami. W sklepie QMART możesz zaopatrzyć się w zakrętarki najwyższej klasy od sprawdzonych producentów. Ponadto zawsze możesz liczyć tam na fachową obsługę i doradztwo.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment