Bramy garażowe – jaki model wybrać?

Brama garażowa

Dobra brama garażowa powinna być solidna, ciepła, łatwa w obsłudze i estetyczna. Producenci oferują wiele modeli do wyboru. Na co warto się zdecydować? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące dostępnych obecnie bram garażowych.

Rodzaje bram garażowych

Wybór odpowiedniej bramy garażowej ma bardzo duże znaczenie, dlatego też warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi modelami, ich zaletami i wadami.

1. Bramy garażowe segmentowe

To aktualnie jedne z najczęściej wybieranych bram garażowych, które dostępne są w wielu stylowych wariantach do wyboru. Świetnie łączą w sobie wytrzymałość, termoizolację oraz atrakcyjny wygląd.

Bramy segmentowe zbudowane są z połączonych ze sobą segmentów, które podczas otwierania bramy zachodzą pod sufit albo na ścianę garażu. Segmenty są dodatkowo ocieplane, a cała rama bramy również jest odpowiednio docieplana. Właśnie dlatego bramy segmentowe polecane są do montażu w garażach w bryle domu jednorodzinnego.

2. Bramy garażowe uchylne

To bramy tańsze od segmentowych, które charakteryzują się jednolitą budową – składają się z jednego panelu, który podnosi się i wchodzi pod sufit garażu.

Podczas otwierania bramy garażowej uchylnej panel wychodzi przed obrys budynku, dlatego nie mogą znajdować się bezpośrednio przed nim żadne pojazdy oraz osoby. To powoduje, że brama ta nie nadaje się do montażu bezpośrednio przed wjazdem na ulicę.

3. Bramy garażowe rozwierane

To tradycyjna konstrukcja bramy garażowej, która składa się z dwóch skrzydeł rozwieranych na boki. To najtańsza opcja, niemniej jednak brama ta wymaga odpowiedniego miejsca do montażu po obu stronach garażu.

Bramy garażowe rozwierane nie są również tak ciepłe jak inne typy bram, dlatego nie są one polecane do montażu tam, gdzie garaż znajduje się w bryle domu.

Brama garażowa z automatyką

Do bramy garażowej może być także dodana automatyka, czyli napęd wraz z systemem sterowania. Dzięki temu obsługa bramy garażowej jest łatwiejsza i szybsza.

Brama garażowa, a także brama wjazdowa, które wyposażone są w system automatyki, pozwalają na prosty wyjazd i wjazd na posesję. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk na bezprzewodowym pilocie, aby natychmiast je otworzyć, a potem zamknąć.

Zamówienie bramy garażowej

Bramy garażowe wykonywane są na indywidualne zamówienie, dlatego też ważne jest wybranie odpowiedniej firmy, która będzie mogła dostarczyć tego typu wyposażenie.

Osobom chcącym kupić dopasowane do swoich potrzeb bramy garażowe Śląsk gwarantuje dostęp do wielu firm, które dostarczają kompleksową obsługę – od pomiarów aż do montażu. Z dokładnymi oferta można zapoznać się bliżej na stronach internetowych producentów oraz sprzedawców bram garażowych.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment