W jaki sposób zorganizować wywóz gruzu?

wywóz gruzu

Generalny remont mieszkania wiąże się ze sporą ilością śmieci, których nie można wyrzucić do kosza. Mogą to być np. pozostałości po starych ścianach, podłogach. Nie można ich spalić, więc najlepszym pomysłem jest wynajęcie firmy zajmującej się ich sprzątaniem.

W jaki sposób wywozić odpady budowlane – wywóz gruzu Ruda Śląska

Podczas remontu pojawia się całe mnóstwo pyłu oraz gruzu. Najczęściej ma to miejsce podczas wyburzania ścian. Co więc zrobić z takimi pozostałościami jak np. resztki sanitariatów, tapet, starych okien czy też stolarki okiennej bądź drzwiowej? Jedną z możliwości jest przewiezienie odpadów do lokalnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Tego rodzaju punkty są obecne na terenie każdej gminy w Polsce. Są to miejsca bezpłatne, których celem jest właśnie zbiórka odpadów budowlanych. Jedyną wadą jest to, że przyjmują określoną ilość gruzu. Niekiedy więc lepszym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy – http://czerwony-hasiok.pl która zajmie się wszelkimi odpadami pochodzącymi z demontażu instalacji, ścian i całych obiektów mieszkalnych.

W jaki sposób bezpiecznie gromadzić budowlane odpady – wywóz gruzu Ruda Śląska

Najważniejszą zasadą gromadzenia odpadów budowlanych jest bezpieczeństwo. Należy więc przed przeprowadzeniem wywozu do miejsca ich utylizacji najpierw je odpowiednio posegregować. Po pierwsze więc podzielić je na odpady przydatne do odzysku oraz te, które nadają się do składowania. Powinno się to zrobić jeszcze na terenie prac budowlanych. Do momentu wywozu powinno się je magazynować w kontenerach. Wypożyczaniem takiego rodzaju sprzętu zajmują się profesjonalne firmy.

Dobór firmy zajmującej się wywozem odpadów – wywóz gruzu Ruda Śląska

Firmy zajmujące się wywozem odpadów mają w swojej ofercie również wypożyczanie specjalnych kontenerów o różnych gabarytach, wyposażonych w pokrywy bądź też takie, które pokryw nie posiadają. Większość firm gwarantuje również worki big – bag na mniejsze odpady. Tego rodzaju przedsiębiorstwa posiadają także samochody, które są specjalnie dopasowane do przewożenia odpadów. Nie należy więc przejmować się o przewóz śmieci do punktu utylizacji, gdyż zajmie się tym wybrana firma. W kontenerach można umieszczać resztki glazury i terakoty, płyty kartonowo – gipsowe oraz gruz ceglany lub betonowy, styropian, drewno i szkło.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment