Na czym polega cyklinowanie podłóg?

cyklinowanie podłóg

Drewniane podłogi są nie tylko eleganckie, ale również bardzo wytrzymałe. Swoją jakością znacząco przewyższają popularne panele. Prezentują się o wiele bardziej efektownie, a ponadto wykazują znakomite właściwości. Drewno jest materiałem ekologicznym, dzięki czemu jest przyjazne alergikom. Jest to również tworzywo, które przyciąga i magazynuje o wiele mniejszą ilość kurzu, czy też innych zanieczyszczeń. Niestety brak odpowiedniej pielęgnacji i ochrony może sprawić, że drewniana podłoga straci cały swój blask.

Usunięcie przebarwień i nierówności

Cyklinowanie Bielsko to usługa, która ma na celu kompleksową renowację zniszczonych podłóg drewnianych. Jest to skuteczny sposób, aby pozbyć się nieestetycznych przebarwień, czy też drobnych nierówności. Renowacja polega na zeszlifowaniu wierzchniej warstwy lakieru. W tym celu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które posiada wymienne tarcze ścierne. Parametry szlifowania ustalane są w sposób indywidualny. Wiele zależy od tego, jaki jest stan podłogi. W większości przypadków wystarczy jedynie jedno cyklinowanie. Jeśli jednak drewniany parkiet jest bardzo zniszczony, może zajść konieczność powtórnego szlifowania.
Pamiętajmy, że samodzielnie szlifowanie podłogi papierem ściernym nigdy nie przyniesie takich efektów, jak profesjonalne cyklinowanie. Cykliniarki są nie tylko precyzyjne, ale również bezpieczne dla naszej podłogi.

Cyklinowanie bielsko – https://www.centrum-parkietowe.pl/cyklinowanie-i-renowacja-podlog.html

Ponowne lakierowanie

Oczywistym jest, że podczas cyklinowania tworzy się duża ilość pyłu. Ważne jest, aby starannie oczyścić podłogę. Najczęściej niezbędne jest kilkukrotne odkurzanie. Przed ponownym lakierowaniem należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Najlepiej wstrzymać się z tą czynnością na około dobę. Dopiero wtedy będziemy mieć pewność, że resztki pyłu osiadły na podłodze.
Istotne jest to, aby lakier został dobrze dopasowany do podłogi. Musi być on odpowiedni do rodzaju zastosowanego materiału. Nie bez znaczenia jest również jakość. Lakier powinien nie tylko poprawić wygląd podłogi, ale również chronić ją przed uszkodzeniami.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment