Sprzątanie po generalnym remoncie łazienki

Łazienka jest niezwykle istotnym (wiele osób uważa, że najważniejszym) pomieszczeniem w całym domu lub mieszkaniu. Z tego powodu jej remont jest przeprowadzany statystycznie częściej niż np. kuchni lub sypialni. Dodatkowo, zmieniające się trendy, a także materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia sprawiają, że remont generalny jest często przeprowadzany co kilka lat. Oczywiście towarzyszy mu duża ilość odpadów, nawet w przypadku gdy mamy do czynienia z niewielkim metrażem. Firmy oferujące wywóz gruzu zabierają zarówno czysty gruz budowlany, jak i zmieszane odpady. Co warto wiedzieć na ten temat?

Wywóz gruzu – najważniejsze informacje

Na początku warto przypomnieć, że odpady budowlane nie mogą być mieszane z odpadami komunalnymi. Oznacza to, że pod żadnym pozorem nie powinno ich się wyrzucać do śmietników. Co z nimi zatem zrobić?

  • Teoretycznie można zorganizować transport we własnym zakresie. Należy jednak liczyć się z dużym ryzykiem uszkodzenia samochodu, a także z koniecznością wykonaniu kilku lub nawet kilkunastu kursów. Zmieszane odpady budowlane są bardzo ciężkie, a auta osobowe mają ograniczoną przestrzenią załadunkową.
  • Firmy oferujące wywóz gruzu dysponują solidnymi i wytrzymałymi kontenerami. Ich rozmiar i liczbę można dostosować do ilości odpadów Takie rozwiązanie sprawia, że sprzątanie po generalnym remoncie łazienki zajmuje zdecydowanie mniej czasu.

Korzystając z profesjonalnej firmy oferującej wywóz gruzu, zamawiający ma pewność, że odpady zostaną przewiezione do specjalnie zabezpieczonego miejsca. Część z nich zostanie ponownie wykorzystana, np. jako dodatek do wybranych materiałów budowlanych, natomiast pozostałe będą bezpiecznie składowane.

Wywóz gruzu – wielkości i pojemności kontenerów

W sytuacji gdy ilość odpadów jest niewielka, wówczas najlepszym wyborem jest kontener o pojemności 1,7 m³ lub 2,7 m³. Oba pojemniki charakteryzują się szerokością wynoszącą 1,2 m. Z kolei pojemność 3,7 m³ lub 4,7 m³ najlepiej sprawdzi się w sytuacjach, gdy generalny remont obejmował dużą łazienkę. Największe kontenery mają pojemność 8 m³. Ich wymiary przedstawiają się następująco: wysokość – 130 cm, szerokość – 180 cm i długość – 350 cm. Wywóz gruzu może być organizowany w praktycznie każdym miejscu. Jeżeli dojazd do miejsca składowania odpadów jest utrudniony, wówczas podczas zamawiania usługi należy poinformować o tym fakcie firmę. Profesjonalne przedsiębiorstwa dysponują pojazdami, które bez trudu przejadą np. przez wąską bramę kamienicy.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Usuń Gruz z Poznania.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment