Napędy do bram – nowe budownictwo

Prostota, minimalizm i funkcjonalność – tak w skrócie można opisać nowoczesne budownictwo. Wśród typowych cech warto wymienić również brak symetrii, lekką bryłę, wykorzystanie geometrii oraz liczne przeszklenia. Osoby decydujące się na wybudowanie domu w tym stylu, stawiają także na napędy garażowe. Tego typu elementy doskonale wpisują się w charakter inwestycji w nowoczesnym wydaniu, zapewniając domownikom ogromny komfort oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czym wyróżniają się napędy garażowe w nowym budownictwie?

Cechą charakterystyczną w nowym budownictwie jest brak klasycznie otwieranych bram, na rzecz wersji z napędem. Automatyka garażowa to jeden z obecnie panujących trendów, który staje się coraz bardziej popularny. Wynika to nie tylko z ogromnej wygody dla użytkownika, ale również długiej żywotności takich rozwiązań i prostej obsługi. Domownicy sterują napędem za pomocą specjalnego pilota, dzięki czemu nie muszą wychodzić z samochodu i samodzielnie otwierać bramy. Ta zaleta zostanie z całą pewnością doceniona podczas zimowych i deszczowych dni.

Kolejną cechą jaka charakteryzuje napędy garażowe występujące w nowoczesnym budownictwie jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Tego typu rozwiązania powstają przy wykorzystaniu bardzo zaawansowanych technologii. Jedną z typowych funkcji jest amperometryczne wykrywanie przeszkód. Co więcej, centrala jest w stanie dopasować siłę uciągu i docisku do warunków panujących na zewnątrz. Wszystko to sprawia, że brama służy bezproblemowo przez długie lata i nie jest narażona na uszkodzenia wynikające z nadmiaru szarpnięć.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na napędy garażowe?

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość częściowego otwarcia bramy, co z pewnością przyda się w sytuacji gdy poruszamy się rowerem lub pieszo. Napędy garażowe to inwestycja, która w dużej mierze poprawi komfort codziennego życia. Chcąc mieć pewność, że automatyka będzie działać sprawnie przez cały rok, warto postawić na produkty renomowanych producentów, które działają dobrze, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Bardzo ważną kwestią jest również możliwość zapamiętywania większej liczby pilotów. Dzięki temu, każdy z domowników może korzystać z bramy w wygodny sposób. Dla mieszkańców domów zaliczanych do nowoczesnego budownictwa niezwykle ważne są udogodnienia oraz atrakcyjny wygląd otaczających ich rzeczy. Biorąc pod uwagę ten fakt, automatyka garażowa stanowi obowiązkowy element wyposażenia.


Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy P.H.U. EL-SAR Krzysztof Sarbak z Plewisk koło Poznania.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment