Daszek szklany nad drzwi – dlaczego powinieneś go mieć?

Daszki szklane nad wejście to elementy tzw. małej architektury. Produkt ten bywa niesłusznie pomijany w projekcie architektoniczno-budowlanym, a przecież spełnia ważne funkcje estetyczne i utylitarne. Chroni on wchodzących przed deszczem i wiatrem, pozwalając spokojnie znaleźć klucz do mieszkania lub poczekać, aż właściciel nieruchomości otworzy nam drzwi domofonem. Ochrania również drzwi wejściowe przed zniszczeniem i modernizują wygląd budynku. Sprawdź, jakie korzyści płyną z montażu daszków szklanych nad drzwi i na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Daszek nad drzwi – z jakiego materiału powinien być wykonany?

Zadaszenia mogą być wykonane ze stali, metalu, aluminium, akrylu, drewna bądź szkła. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza ostatni z wymienionych materiałów, gdyż jest jednocześnie bardzo trwały i pięknie się prezentuje. Daszki szklane wykonywane są ze szkła hartowanego, które zachowuje estetyczny wygląd przez wiele lat. Dla większego bezpieczeństwa warto postawić na produkt, który dodatkowo przechodzi proces laminacji, wówczas nawet gdy fragment zadaszenia ulegnie zniszczeniu – cała konstrukcja będzie trzymać się w ryzach i nie rozpadnie się na małe, ostre kawałki.

Szkło nie bez powodu jest jednym z podstawowych materiałów, które od lat stosuje się w architekturze. Między szybami można umieścić kolorową folię lub motyw graficzny, dzięki czemu osiągnięty efekt wizualny będzie współgrał z różnymi stylami architektonicznymi. Należy również upewnić się, że producent oferuje różne mocowania, dzięki którym na każdej istniejącej elewacji można zamontować daszki szklane. Wrocław jest przykładem miasta, w którym z łatwością możemy dostrzec takie rozwiązania i ucieszyć oczy intrygującym modernizmem.

Daszki szklane – Wrocław z bogatą ofertą

Jeśli szukasz daszków szklanych we Wrocławiu, firma Prolinea jest producentem, który spełni Twoje oczekiwania. Stawiając na produkty wrocławskiego przedsiębiorstwa, nie musisz obawiać się o zdrowie Twoich bliskich. Wykonywane zadaszenia szklane są bezpieczne i wytrzymałe, co potwierdzają aktualne atesty i certyfikaty. Warto podkreślić, że daszki szklane zostały przebadane w instytucie Szkła oraz Ceramiki w Krakowie i otrzymały pozytywną opinię ekspertów.

Daszki szklane Prolinea to wybór na długie lata, odporny na niesprzyjające działanie warunków pogodowych. Produkt ten doskonale podkreśli wyjątkowy klimat zarówno budynków o konstrukcji tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Wejdź na stronę https://prolinea.eu/oferta/daszki-szklane i zapoznaj się z pełną ofertą tego przedsiębiorstwa. Doświadczeni doradcy Prolinea chętnie pomogą wybrać właściwe zadaszenie i rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment