Rolety dzień noc – wyjątkowa osłona okna

Rolety dzień noc

Wybór osłon okiennych to ważna decyzja przy urządzaniu wnętrz. Wiąże się z komfortem przebywania w domu – osłaniając wnętrza przed słońcem osłania je jednocześnie przed nieprzyjemnie wysoką temperaturą. Dotyczy także stylu wystroju w jakim urządzamy wnętrze – podkreśla go i dopełnia. W nowoczesnej architekturze królują duże okna, ich osłona powinna komponować się z zamysłem projektu całego wystroju. Ponadto osłona zapewnia intymność mieszkańcom – chroni ich przed spojrzeniami z zewnątrz i pozwala czuć się swobodnie.

Oferta osłon okiennych jest bardzo rozbudowana, jednak warto zwrócić tu uwagę na rolety dzień noc. To osłony wewnętrzne, które wyróżniają się wyglądem.

Dlaczego rolety dzień noc są wyjątkowe

W roletach dzień noc urzeka przede wszystkim wygląd; wyglądają oryginalnie zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Zawdzięczają to projektowi i sposobowi wykonania. Na roletę składają się dwie warstwy materiału. Jedna jest kryjąca, a druga przeźroczysta. Dzięki temu na szybie okiennej widoczne są dekoracyjne pasy, które przyciągają uwagę.

Rolety dzień noc

Pasy rolet dzień noc to jednak nie tylko dekoracja. To także sposób na skuteczną i dopasowaną do pory dnia ochronę wnętrz przed słońcem. Warstwy materiału mogą być ustawione w pozycji całkowicie kryjącej kiedy na dworze intensywnie świeci słońce. W dni pochmurne lub podczas chłodniejszych miesięcy możemy odsłonić materiał transparentny i cieszyć się naturalnym światłem. Układ pasów może być dowolnie regulowany, zmieniany i dostosowany do kąta padania światła i stopnia jego intensywności w ciągu dnia.

Rolety dzień noc na wymiar

Rolety dzień noc produkowane są na wymiar dlatego bez problemu można dopasować je nawet do okien o niestandardowych wymiarach. Na stronie sklepu internetowego www.knall.com.pl przy składaniu zamówienia wystarczy podać rozmiar okna, do którego ma być przeznaczona roleta dzień noc. Dla ułatwienia na stronie znajduje się zakładka Pomiarowanie, która zawiera instrukcje jak zmierzyć okno i dopasować do niego rolety dzień noc na wymiar.

Poza rozmiarem przy zamówieniu oczywiście wybieramy także kolorystykę rolet i rodzaj materiału. Kolorystyka dopasowuje osłonę do wystroju pomieszczenia, a rodzaj materiału do jego funkcji. W pomieszczeniach typu np. salon, kuchnia można zastosować tkaninę standardową, która przy odsłonięciu przeźroczystej warstwy będzie dobrze doświetlać pomieszczenia. Z kolei np. w sypialni można zdecydować się na specjalną tkaninę BLACK OUT, która całkowicie zaciemni wnętrze (nawet przy jasnym kolorze rolety).

Montaż rolet dzień noc

Na ofertę rolet dzień noc składa się kilka modeli, które różnią się sposobem montażu. Rolety dzień noc bezinwazyjne to rolety zakładane bezpośrednio na ramę okienną przy pomocy specjalnej taśmy lub bezinwazyjnych haczyków. Rolety wolnowiszące montowane są na ścianie lub suficie. Ten typ rolet dzień noc polecany jest szczególnie przy większych przestrzeniach okiennych.

Rolety dzień noc w kasecie lub półkasecie osłaniają materiał po jego całkowitym zwinięciu. W ten sposób możemy być pewni, że zachowa on swój estetyczny wygląd na długi czas.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment