Obuwie robocze męskie, jakie sprawdzi się zimą najlepiej?

Obuwie robocze męskie, jakie sprawdzi się zimą najlepiej

Kupowanie obuwia jest uwarunkowane porami roku. Do indywidualnych potrzeb klientów dostosowały też swój asortyment firmy produkcyjne i sklepy. W efekcie, kiedy nadchodzi kolejny sezon, w asortymencie jest spory wybór modeli butów wiosennych, letnich, jesiennych czy zimowych. Ta ostatnia pora roku kojarzy się głównie z trzewikami lub botkami ocieplonymi futrem. Czy podobne trendy panują też w produkcji zimowego obuwia roboczego?

Obuwie robocze zimowe – dobór do stanowiska pracy

Mogłoby się wydawać, że konieczność wykonywania wielogodzinnej pracy zimą, na śniegu i przy ujemnych temperaturach powietrza wymaga solidnie ocieplonych butów. W rzeczywistości od kilkunastu lat producenci obuwia roboczego odchodzą już od tego trendu, popierając te decyzje wieloma argumentami. Większość z nich ma wymiar praktyczny, a niekiedy również finansowy. Do najważniejszych można zaliczyć fakt, że trzewiki robocze ocieplane służą zaledwie przez kilka miesięcy w roku, a te wykonane szczególnie starannie i zachowaniem wymogów BHP, nie są przecież tanie.

W przypadku butów roboczych znacznie istotniejsze z pewnością jest dostosowanie ich do konkretnych warunków pracy. Dzięki temu będą skutecznie chronić stopy i pozwolą uniknąć wypadku będącego np. skutkiem poślizgnięcia się i upadku. Dlatego, wybierając obuwie robocze zimowe, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy mają odpowiednio wytrzymały korpus, nosek, usztywnioną cholewkę oraz antypoślizgową podeszwę. A co z ochroną przed mrozem?

Najnowsze trendy w produkcji roboczych butów ocieplanych

Obuwie robocze męskie, jakie sprawdzi się zimą najlepiej

Źródło: grapil.pl

Nowym trendem, jaki panuje od kilku lat w branży producentów butów roboczych na zimę, jest projektowanie i szycie modeli bez standardowego ocieplenia. Jest to efektem spostrzeżeń, jakich dokonali zarówno naukowcy i specjaliści, jak i użytkownicy takich produktów. Zgodnie z tymi spostrzeżeniami:

  • pracy nie wykonuje się na stojąco, lecz w ruchu, co oznacza, że stopy same rozgrzewają się podczas chodzenia,
  • nadmierne ocieplenie butów powoduje ich pocenie, a brak możliwości efektywnego odprowadzania wilgoci prowadzi do odparzeń i rozwoju chorób grzybiczych,
  • budy z masywnym wypełnieniem ograniczają swobodę ruchów,
  • znacznie efektywniejszym i zdrowszym rozwiązaniem jest połączenie cieńszego nieprzemakalnego korpusu z oddychającą skarpetą.

Pomijając wymienione wyżej argumenty, warto też nadmienić, że zmieniający się klimat w znacznym stopniu oddalił od Polski ekstremalnie mroźne zimy. Obecnie temperatura coraz rzadziej spada poniżej zera, a w takich warunkach kupowanie futrzanych butów nie jest potrzebne.

Obuwie robocze w ofercie firmy Grapil

Obuwie zimowe BHP oferuje między innymi sklep Grapil, który specjalizuje się też w sprzedaży odzieży roboczej dla wielu branż. Na zimę można w nim kupić wysokie gumofilce na bazie żywic PCV, a także buty spawalnicze ocieplane i solidne trzewiki wykonane z bydlęcej skóry zgodnie z najwyższymi standardami z zakresu BHP. W asortymencie nie brakuje też półbutów dla kobiet i antyelektrostatycznych, z metalowym noskiem. Na uwagę zasługują też buty ochronne ocieplane ze skóry typu „buffalo”.

Zdjęcie główne pochodzi z unsplash.com

Możesz także przeczytać

Leave a Comment