Jaki drut wiązałkowy do zbrojeń wybrać?

Jaki drut wiązałkowy do zbrojeń wybrać?

Druty wiązałkowe to niezastąpiony element konstrukcyjny o bardzo szerokim spektrum użyteczności. Wykorzystuje się je w pracach budowlanych do wiązania poszczególnych części w jedną całość. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza podczas czynności związanych ze zbrojeniem konstrukcji. Ponadto powszechnie używa się ich w rolnictwie, a nawet florystyce. Czytaj dalej i dowiedz się, jaki drut wiązałkowy do zbrojeń wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Czym są druty wiązałkowe?

Druty wiązałkowe wykonywane są ze stali, która zostaje poddana obróbce termicznej. Dlatego też często spotkasz się z pojęciem drut żarzony. Podczas tego procesu zmieniają się parametry materiału. Zyskuje on większą elastyczność i traci swoją naturalną twardość. Dzięki temu łatwo go zgiąć podczas podwiązywania i łączenia ze sobą poszczególnych elementów.

Zalety stosowania drutów wiązałkowych

Druty wiązałkowe wysokiej jakości, takie jak np. dostępne w e-sklepie MAG-BUD, pozwalają w znacznym stopniu usprawnić prace budowlane. Cięte są na jednakowe długości i wygodnie pakowane w kłębki, motki lub nawijane na szpule. Wysoka elastyczność i sprężystość pozwala na wygodne wykonywanie prac, bez konieczności formowania drutu za pomocą specjalistycznych narzędzi. Tymczasem wysoka wytrzymałość gwarantuje długowieczność użytkowania produktu.

Zalety stosowania drutów wiązałkowych

Jaki drut wiązałkowy do zbrojeń wybrać?

Do prac związanych z podwiązywaniem zbrojeń budowlanych najczęściej wykorzystuje się druty wiązałkowe o średnicy 1,4 mm lub o średnicy 1,2 mm. Te pierwsze charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością, więc nie pękają podczas skręcania. Z kolei drugi wariant polecany jest do pracy nad elementami konstrukcyjnymi, które wymagają lekkiego naciągu.

Ile kilogramów drutu wiązałkowego potrzeba na budowę domu?

Przyjmuje się, że 8-13 kilogramów drutu wiązałkowego wystarczy na tonę stali zbrojeniowej. Zatem na dom o wymiarach 150 metrów kwadratowych wybierz 10-20 kg produktu. Skąd tak duża różnica w szacunkach? Ilość drutu, jaką zużyjesz, zależy od sposobu montażu, rozstawu strzemion i ilości elementów, jakie zamierzasz ze sobą połączyć. Dlatego trudno jest określić ogólne wartości dla wszystkich konstrukcji.

Stosowanie drutów wiązałkowych jest nieodłącznym elementem prac budowlanych. Zapewniają stabilność zbrojenia i zwiększają jego trwałość. Wybierając materiały do zbrojenia, zadbaj o to, żeby były jak najlepszej jakości. Dzięki temu zapewnisz sobie bezpieczeństwo pracy, a konstrukcji długowieczność.

Leave a Comment