Czyszczenie oczka wodnego – odkurzacz do oczek wodnych

Oczko wodne jak każda rzecz w domu i ogrodzie wymaga pielęgnacji i czyszczenia. Po pewnym czasie w oczku wodnym zbiera się szlam, pojawiają się glony nitkowate. Jeżeli nie chcemy mieć latem zielonej brei zamiast oczka to trzeba je regularnie czyścić.

Jednym z przydatnych urządzeń do czyszczenia oczka wodnego jest Odkurzacz do oczek wodnych, stawów i basenów.
Za pomocą odkurzacza do oczek wodnych szybko usuniemy zalegający na dnie szlam, liście oraz jeżeli są glony nitkowate.

Przy wyborze odkurzacza do oczek wodnych warto zwrócić uwagęe na pojemność jego zbiornika, a to dlatego ze względu na specyfikę działania urządzenia.
Odkurzacz do oczek wodnych działając w trybie automatycznym na początku zasysa wodę z nieczystościami do zbiornika, a następnie po napełnieniu się zbiornika pompa się wyłącza i woda jest usuwana ze zbiornika – np. na pobliską rabatę.
W trybie manualnym Odkurzacz do oczek wodnych działa podobne z tym że po napełnieniu zbiornika ręcznie otwieramy zawór spustowy.
Wracając do kwestii pojemności zbiornika to im większy tym dłużej możemy odkurzacz oczko wodne w jednym cyklu.

Inną kwestią jest moc odkurzacza, a co za tym idzie wysokość podnoszenia słupa wody. Im większa wysokość słupa wody tym głębsze oczko możemy czyścić. W przypadku większości oczek wodnych podnoszenie słupa wody w granicach 1,8 do 2 metrów w zupełności wystarczy.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment