Jak wybrać meble ogrodowe? Praktyczne wskazówki wyboru zestawu ogrodowego

Meble ogrodowe to jeden z kluczowych czynników tworzących charakter Twojej ogrodowej przestrzeni. Jeżeli stoisz przed wyborem wyposażenia na zewnątrz – mamy dla Ciebie kilka podstawowych wskazówek.

Wybór mebli ogrodowych

Aranżując ogrodową przestrzeń, możesz skupić się na meblach wypoczynkowych i stworzyć ogród jako idealne miejsce do wypoczynku albo postawić na duży stół, zaaranżować nietypową przestrzeń do grillowania i tym samym zbudować swoją drugą kuchnię – tym razem na świeżym powietrzu. Meble ogrodowe, jakie wybierzesz, będą wpływać na to, czym stanie się Twój ogród!

Przemyślany wybór sprawi, że przestrzeń będzie cieszyć Cię przez długie lata. Podobne wskazówki dotyczą balkonów i tarasów – natomiast tu należy skupiać się przede wszystkim na powierzchni, jaką możemy wykorzystać.

Na co warto zwrócić uwagę? Od czego rozpocząć wybór mebli ogrodowych?

meble ogrodowe - zestaw mebli ogrodowych
meble ogrodowe – zestaw mebli ogrodowych

Te 3 rzeczy zrób przed zakupem wyposażenia do ogrodu

Rozpocznij od zrobienia listy. Zastanów się nad tym, w jaki sposób najczęściej będziesz korzystać z ogrodu oraz ile osób zazwyczaj będzie w nim przebywać. Jeżeli będziesz organizować częste spotkania dla wielu osób, przyda Ci się sporo miejsc siedzących przy stole dla gości, a jeżeli preferujesz bardzo kameralne towarzystwo, duży stół ogrodowy prawdopodobnie nie będzie niezbędny. W zamian za to, możesz postawić na kilka jedno- bądź dwuosobowych mebli i kilka niewielkich stolików.

Kolejny ważny krok – zastanów się nad możliwością pielęgnacji i przechowywaniem mebli. Ten aspekt bardzo mocno wiąże się z materiałem, z jakiego wykonano meble. Podejmując wybór, weź pod uwagę trwałość materiałów w odniesieniu do warunków atmosferycznych. I zanim zdecydujesz się na konkretny materiał, koniecznie weź pod uwagę możliwości przechowywania mebli (np. czy możesz schować meble do wewnątrz na okres zimy, czy posiadasz zadaszoną przestrzeń na deszczowe dni itd.).

Trzecim podstawowym aspektem jest kolorystyka. O ile Twój wybór nie ogranicza się do wyboru jednego zestawu mebli ogrodowych, to postaraj się dopasować poszczególne elementy w taki sposób, by pasowały do siebie kolorystycznie. Oczywiście nie zachęcamy do stworzenia “jednokolorowej przestrzeni”. Wręcz przeciwnie! Warto do swojego wyposażenia dobrać dodatkowe detale, które mogą stanowić świetne akcenty kolorystyczne (jak np. kolorowe poduszki czy doniczki). 

meble ogrodowe - zestaw mebli do ogrodu
meble ogrodowe – zestaw mebli do ogrodu

Na sam koniec – pamiętajcie, by wybierać elementy, które będą doskonale wpisywać się w Waszą przestrzeń. Meble ogrodowe to jedna z tych inwestycji, które powinny służyć właścicielom latami, dlatego w tym przypadku odrobina czasu poświęconego na dobry plan powinna naprawdę się zwrócić!

Możesz także przeczytać

Leave a Comment