Jak możemy wykorzystać piasek i żwir w ogrodzie? Materiały budowlane, nie tylko na budowę.

Żwir i piasek to podstawowe surowce w budownictwie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z racji tego, iż wykorzystywane są w zaprawach i tynkach, to z nich składa się większość otaczających nas budynków. Nie zapominamy, że są też składową dróg i autostrad. Czy jesteśmy w stanie wymyślić sposoby na wykorzystanie tych surowców w inny sposób? Zajrzyjmy do naszych ogrodów!

Żwir i piasek to podstawowe surowce w budownictwie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że z racji tego, iż wykorzystywane są w zaprawach i tynkach, to z nich składa się większość otaczających nas budynków. Nie zapominamy, że są też składową dróg i autostrad. Czy jesteśmy w stanie wymyślić sposoby na wykorzystanie tych surowców w inny sposób? Zajrzyjmy do naszych ogrodów!

Kruszywa budowlane Bielsko przed twoim domem

To, że plac budowy i przedsięwzięcia deweloperskie są pierwszym, z czym kojarzy się wykorzystywanie zasobów składów budowlanych jest całkowicie zrozumiałe. Bogactwo zalet żwiru i piasku sprawia jednak, że możliwości ich wykorzystywania są nieskończone i dostępne też dla osób prywatnych. Inwestorzy, którzy decydują się na budowę domu, zazwyczaj z początku skupiają się głównie na funkcjonalności budynku, potem na jego estetyce. W remontowym zamieszaniu i wśród rosnących wydatków, na ostatni plan schodzi zagospodarowanie terenu wokół wymarzonego domku. Dopiero po pewnym czasie znajdują się zasoby i ochota, by zająć się ogródkiem i obejściem. Jeżeli jesteś na tym etapie i brakuje ci pomysłów, zobacz, co możesz wyczarować na swojej działce.

Wykorzystanie żwiru na podwórku – podjazd ze żwiru

W pierwszej kolejności na tapet warto wziąć podjazd. Użycie samego piachu, ubitego ciężkimi maszynami, ma tendencję do tworzenia kolein i kałuż. Rozwiązaniem w tej sytuacji będzie podjazd ze żwiru. Odpowiednio dobrane kruszywo, będzie komponowało się świetnie z wieloma architekturalnymi rozwiązaniami, a dodatkowo będzie niezwykle funkcjonalne. Do tego wykonanie takiego podjazdu, to kwestia na tyle mało skomplikowana, że bez problemu poradzisz sobie bez zatrudniania fachowców. Wystarczy przygotować teren, utwardzić, zamontować krawężniki i na tak przygotowane miejsce wysypać kilka warstw wybranego kruszywa. Nie będzie to wiele kosztowało, nie zajmie dużo czasu i nie przysporzy problemów w razie potrzeby renowacji, dlatego to rozwiązanie ma coraz więcej fanów.

Żwir i piasek w ogrodzie. Kruszywa budowlane – alejki ze żwiru i piasek do rabat

Pasjonatom ogrodnictwa nie obce są funkcjonalności kruszyw naturalnych. Różne, imponujące aranżacje alejek ogrodowych mogą bez problemu powstawać właśnie z wykorzystaniem żwiru. Jest to rozwiązanie często lepsze niż klasyczny chodnik z kostki brukowej, ponieważ żwir komponuje się z naturą, nie wprowadza krzykliwych kolorów i wymaga mniej obowiązków. Z praktycznej strony – łatwiej jest  dostosować żwir do indywidualnie zaplanowanej szerokości, a sam kruszec jest łatwo dostępny.

Rozpoczynając przygodę z uprawą kwiatów lub warzyw, warto jest jak najlepiej się przygotować. Często jednym z niesłusznie pomijanych czynności jest ściółkowanie. To czynność, która łączy w sobie funkcje estetyczną i praktyczną. Na pewno spotkałeś się z wyściełaniem okolic roślin korą drzewną. Ale czy wiesz, że kamień znakomicie sprawdza się jako surowiec do ściółkowania? Wystarczy wybrać kruszywo, które najlepiej odnajdzie swoje zastosowanie w Twoim ogrodzie: żwir, grys czy kliniec? – kruszywa budowlane Bielsko

Skład budowlany Bielsko, a ogródek

Rozpocząłeś swoją przygodę z uprawianiem roślin, ale chwilowo uzyskujesz marne efekty? Rozważ uzdatnienie gleby, na której pracujesz. Jeżeli zmagasz się z gliniastym podłożem na swojej działce, pomóc może zmieszanie jej z piaskiem. Luźny, łatwo przesypujący się surowiec  wydaje się najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o bycie podłożem dla roślin. Jeżeli pod względem wyglądu najbardziej przemawiają do ciebie czyste, soczysto zielone trawniki – nie zapominaj, że one też potrzebują troskliwej ręki. Zabiegiem pielęgnacyjnym pomijanym przez początkujących jest piaskowanie. Powinno być przeprowadzane, by zapobiegać tworzeniu się kałuż. Przekłada się na lepsze wchłanianie nawozów przez glebę. Polega na wysypaniu kilku milimetrów piasku na trawniku.

Jeżeli przygotowałeś już idealny podjazd, efektowny ogródek i kawałek trawnika, możesz wygospodarować małą część terenu, by przygotować piaskownicę dla dzieci twoich lub pociech twoich gości. Najlepiej do tego sprawdzi się piasek płukany 0-2mm, który cechuje się wysoką czystością oraz brakiem substancji organicznych.

Kruszywa budowlane Bielsko – wybierz materiały od składu budowlanego Gębala

Czujesz się zainspirowany? To czas, by zapoznać się z dostawcą. Nie musisz nawet wyszukiwać fraz skład budowlany Bielsko”. Zapoznaj się po prostu z firmą Gębala, która zajmuje się między innymi dystrybucją materiałów budowlanych, a w ich składzie budowlanym znajdziesz czysty kruszec w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo na terenie Bielska Białej nie musisz przejmować się organizacją transportu zakupionego towaru. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie gebala.com.pl. Jeżeli masz wątpliwości, skontaktuj się z pracownikami tej firmy przez jeden ze sposobów podanych na stronie – numer telefon, adres mailowy albo za pośrednictwem formularza kontaktowego. Nie wahaj się, wykwalifikowani i doświadczeni w branży specjaliści poinformują cię o zaletach towaru i pomogą w wyborze materiału, który najbardziej będzie odpowiadał twoim potrzebom.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment