Pergola na tarasie i w ogrodzie

Ozdobna pergola

Pergola to konstrukcja tzw. małej architektury ogrodowej. Może stanąć na tarasie jeśli ten nie ma zadaszenia lub w dowolnym miejscu w ogrodzie.

Pergole tarasowe (przyścienne) tworzą zadaszenie, które pozwala przebywać na zewnątrz podczas upałów lub w czasie lekkiego deszczu. Dom zyskuje dodatkową przestrzeń, a my miejsce do komfortowego odpoczynku na dworze. Pergola ogrodowa (wolnostojąca) może stanąć w jego dowolnym miejscu. Miejsce pod pergolą stworzy coś na kształt oddalonej od domu altany. Pergolę ogrodową można rozbudowywać modułowo, co pozwala stworzyć obszerną przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku lub spotkań z przyjaciółmi bez obaw o zmianę pogody.

Konstrukcja pergoli

Pergole dostępne w sklepie Nowoczesne pergole ogrodowe wykonane są z aluminiowych profili ekstrudowanych oraz elementów stalowych. Materiały te są odporne na zniszczenie przez działanie czynników atmosferycznych. To bardzo istotne ponieważ pergola stoi na zewnątrz przez cały rok; wysoka jakość materiałów jest w tym wypadku gwarancją zachowania estetycznego wyglądu. Przy składaniu zamówienia można wybrać dowolny kolor z palety RAL (lakierowanie metodą proszkową) dzięki czemu konstrukcja idealnie dopasuje się do kolorystyki elewacji domu.

Pergola

Kluczową zaletą pergoli jest zadaszenie, które osłania przestrzeń pod nią tworząc miejsce zabezpieczone przed upałem lub deszczem. Podczas ciepłych wiosennych i letnich miesięcy chcemy jak najdłużej przebywać na dworze, ale zbyt duże upały lub kapryśna deszczowa aura może nam skutecznie tę przyjemność zepsuć. Dzięki pergoli takie problemy znikają. Zadaszenie pergoli jest chowane lub zbudowane z ruchomych piór, których nachylenie można dowolnie regulować

Ozdobna pergola

Niewątpliwa zaleta pergoli to fakt, że jest nie tylko bardzo funkcjonalna, ale także estetyczna. Może stać się ozdobą tarasu lub ogrodu. Przy konstrukcji mogą pojawić się rośliny pienne, które z czasem ją oplotą tworząc zielony zakątek. Wybór tego rodzaju roślin jest na tyle duży, że nawet mniej doświadczony ogrodnik będzie mógł o nie zadbać.

Ponadto zarówno pergola tarasowa, jak i pergola ogrodowa wyposażona jest w oświetlenie LED. Oświetlona i pełna zieleni przestrzeń pozwoli nam cieszyć się tarasem i ogrodem bez względu na pogodę.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment