Ramki A3 i A4 – co w nie oprawić?

Ramki A3 i A4 - co w nie oprawić

Większość osób kojarzy słowo „rama” z obrazem lub zdjęciem. Rzadziej wyobrażamy sobie oprawiony w ramkę plakat czy inną dekorację. Tymczasem coraz częściej ludzie korzystają z okazji i wykorzystują ramki w niekonwencjonalny sposób, oprawiając różnego rodzaju przedmioty i sentymentalne pamiątki, które nadają wnętrzu niesamowitego wystroju. Jak można wykorzystać ramki w rozmiarze A3 i A4?

Wymiary A3 – jakiej wielkości jest rama A3?

Format A3 zwykle kojarzy nam się z pracami na plastykę, które rysowało się w pocie czoła w podstawówce. W dorosłym życiu mało kto na co dzień ma do czynienia z tym rozmiarem. Warto jednak wiedzieć, jakie są wymiary A3, by móc lepiej zaplanować przestrzeń w mieszkaniu. Standardowo format ramki A3 posiada wymiary 29,7 x 42 cm.

Wymiary A4 – jakiej wielkości jest ramka A4?

Z kolei format A4 jest znacznie bardziej popularny. To rozmiar kojarzony ze zwykłą kartką z drukarki, a także z wszelkiego rodzaju formalną dokumentacją. A4 to także najczęściej stosowany format wydruku różnych dyplomów oraz certyfikatów. Wymiary A4 to 21 x 29,7 cm.

Ramka A3 – idealna na plakaty, obrazki i rysunki

Ten format świetnie sprawdza się do wyeksponowania różnego rodzaju małych dzieł sztuki. W ramie A3 doskonale prezentują się zarówno plakaty ulubionych filmów czy zespołów, jak i zwykłe plakaty dekoracyjne z różnym, często humorystycznym przesłaniem. To także wyśmienity sposób, by ozdobić pokój dziecięcy, wykorzystując plakaty z ulubionymi postaciami czy dziecięce rysunki.

Coraz więcej osób wybiera ramę A3 również po to, by oprawić karykatury lub obrazy i rysunki, które daje się komuś w prezencie, np. z okazji ślubu czy zmiany pracy. Często również wykorzystuje się ten format do oprawiania realistycznych rysunków członków rodziny czy ukochanych pupili.

Rama A4 na dyplomy i certyfikaty

Powiedzmy sobie szczerze – nie po to uczestniczymy w różnego rodzaju kursach, szkoleniach czy seminariach, by potem schować dyplom do szuflady. Wszelkie dyplomy, certyfikaty czy świadectwa kwalifikacji są po to, by się nimi pochwalić. Zwłaszcza jeśli posiadamy własny gabinet lub biuro, w którym mogą stanowić one nie tylko element dekoracyjny, ale także być dowodem naszych umiejętności i doświadczenia. Zwykła, prosta rama A4 doskonale sprawdzi się w tym celu.

Ramka A4 na sentymentalne pamiątki

Oprócz wspomnianych wcześniej rysunków czy obrazów, które często występują również w wymiarze A3, ramki A4 mogą posłużyć nam również do oprawienia nieco bardziej niekonwencjonalnych pamiątek, takich jak stare, odręcznie pisane listy czy bilety z dalekich podróży lub istotnych wydarzeń, koncertów czy występów.

Ramka A4 zabezpieczy przed zniszczeniem również pamiątki takie jak pocztówki, stary przepis od babci czy inne sentymentalne, drobne rzeczy, które przechowywane w inny sposób mogą łatwo ulec zniszczeniu.

Rama A3 na mapę

Jeśli należymy do zapalonych podróżników, z pewnością chcielibyśmy to jakoś zaznaczyć w wystroju mieszkania. Świetnym pomysłem, by wyeksponować nasze dzikie wojaże może być piękna, postarzana mapa świata, oprawiona w ramę A3. Możemy również spróbować oprawić tego typu mapę w ramkę bez szyby, dzięki czemu będziemy mogli na bieżąco zaznaczać odwiedzone przez nas miejsca z użyciem np. dekoracyjnych pinezek.

Innym sposobem jest oprawienie w ramkę A3 mapy miejsca, które jest dla nas szczególnie ważne, lub takiego, z którym wiążą się bardzo miłe wspomnienia. To pozwoli nam przenieść się w sentymentalną podróż za każdym razem, gdy będziemy patrzeć na oprawioną dekorację.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment