Pilarka spalinowa w ogrodzie – dlaczego jest Ci potrzebna?

Wszyscy ogrodnicy, którzy ze względu na swoje zamiłowanie do roślin lub fakt posiadania rozległej działki, muszą poświęcać sporo czasu na pielęgnację w ogrodzie. Poznaj zalety posiadania pilarki spalinowej, jak odpowiednio zadbać o jej utrzymanie.

Pilarka spalinowa – co to jest i jak działa?

Na początek kwestie formalne, bo przecież nie każdy musi wiedzieć, co to jest pilarka spalinowa. Jej popularna nazwa to piła motorowa, czyli narzędzie, które możecie spotkać m.in w tartakach, w składach drewna, na działkach, czy wszędzie tam, gdzie obróbce poddaje się ten materiał. Z pewnością jest to narzędzie, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu przy dużym ogrodzie. Przy jej pomocy z łatwością możemy ciąć drzewo. Pilarka spalinowa jest stosunkowo tania w utrzymaniu, a przykładowo części do pilarek Stihl bardzo łatwo dostępne w większości sklepów z asortymentem tego typu. 

Pilarka spalinowa – zalety

Pilarka spalinowa to uniwersalne narzędzie, które sprawdzi się zarówno w przypadku prac w ogrodzie, jak i obróbki drewna w warsztatach i tartakach. Dzięki małym rozmiarom można nią z łatwością manewrować nawet w trudno dostępnych miejscach, co daje jej dużą przewagę nad innymi narzędziami.

Naturalnie korzystanie z pilarki będzie również mniej męczące dla operatora niż np. przecinanie drewna za pomocą nożyc czy piły ręcznej. Łatwa konserwacja, jak również powszechny dostęp do komponentów w przypadku jakiejkolwiek awarii to dodatkowe plusy. Części do pilarek popularnych producentów pilarek spalinowych można z łatwością kupić w większości sklepów ze sprzętem ogrodniczym.

Pamiętaj o regularnej konserwacji

Trzeba wiedzieć, że pilarki spalinowe podobnie, jak wszystkie inne maszyny wyposażone w silnik na paliwo, muszą być poddawane regularnej konserwacji za pomocą oleju silnikowego. Ten w głównej mierze dba o to, by temperatura wewnątrz pozostawała na odpowiednim poziomie.

Olej silnikowy do pilarek spalinowych można kupić w dobrych sklepach technicznych lub zamówić z Internetu.

Podsumowując, posiadanie pilarki spalinowej wśród swoich narzędzi ogrodniczych to duża oszczędność czasu, jak również sił. Korzystanie z tego typu narzędzi znacznie przyspiesza prace w ogrodzie, jak również jest mniej męczące. Pilarkę można wykorzystać na wielu polach, a jedyne co nas ogranicza, to konieczność dolewania paliwa i okresowa wymiana oleju silnikowego.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment