Ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie? Przeprowadzki Kleks

Ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie? Przeprowadzki Kleks

Pandemia to okres, w którym baczniejszą uwagę poświęcamy naszemu mieszkaniu. Od ponad roku spędzamy w nim znacznie więcej czasu, więc naturalnie ważniejsze stają się dla nas kwestie związane z wygodą, dobrą lokalizacją czy sąsiedztwem. Coraz więcej z nas decyduje się między innymi na przeprowadzkę do większego, tańszego bądź lepiej usytuowanego lokum. Ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie i czy rzeczywiście to aż tak duży wydatek?

Tanie przeprowadzki – czy to możliwe w Warszawie?

Samodzielne zorganizowanie przeprowadzki wydawałoby się najtańszym rozwiązaniem, ale gdyby przeliczyć dokładnie wszystkie związane z przeprowadzką wydatki, to sytuacja nie wygląda już tak atrakcyjnie. Dzień lub dwa dni wolnego z pracy oznaczają zredukowanie dostępnego urlopu, lub niższe zarobki, ponadto samodzielne przeprowadzenie relokacji jest praktycznie niemożliwe, więc należałoby dodać czas poświęcony przez naszych przyjaciół lub członków rodziny, który de facto również nie jest darmowy. Nie każdy dysponuje także odpowiednim pojazdem, który można byłoby wykorzystać do przewożenia dużych ładunków – mebli, sprzętu AGD i RTV, ozdób czy paczek z ubraniami. Zdecydowanie się na wypożyczenie samochodu dostawczego oznacza kolejne wydatki. O wiele łatwiej byłoby skorzystać z firmy zajmującej się organizacją przeprowadzek, prawda?

Wiele osób ma błędne przekonanie, że zlecenie przeprowadzki specjalistom oznacza znaczące i niepotrzebne wydatki. W rzeczywistości jednak nierzadko okazuje się to jednym z tańszych, a z pewnością bezstresowych rozwiązań. Nawet dla mieszkańców Warszawy cena przeprowadzki nie musi oznaczać zrujnowania domowego budżetu. A zważywszy na to, że można ją wykonać o wiele szybciej i poza godzinami – co pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa problemów i komplikacji – jest to bardzo opłacalna opcja. Przechodząc do praktyki – jaki może być przykładowy cennik przeprowadzki w Warszawie i okolicach? Czym powinna wyróżniać się godna zaufania firma przeprowadzkowa?

Cennik firmy przeprowadzkowej – na co zwracać uwagę?

Oczywiście cena transportu mebli i pozostałych elementów wyposażenia mieszkania czy domu zależy od wielu czynników, składających się na ostateczny koszt przeprowadzki. Najwięcej zależeć będzie od ilości transportowanych przedmiotów i odległości, na jaką potrzebujesz transportu. Pewien wpływ ma również piętro, obecność widny w budynku i ponadgabarytowych przedmiotów. Zasadniczo cennik firmy transportowej rozliczany jest według roboczogodzin w przeliczeniu na liczbę osób, dlatego też wszystko, co wpływa na wolniejszą relokację, będzie podnosiło jej koszt. W przypadku firmy Kleks Przeprowadzki, jednej z najbardziej doświadczonych na warszawskim rynku ceny kształtują się następująco:

samochód z kierowcą – 50 zł za godzinę / 70 zł, jeśli to kierowca czynny (biorący udział w przeprowadzce),
godzina pracownika fizycznego – 25 zł,
samochód z dwoma osobami (wystarczające w przypadku mniejszych mieszkań) – 90 zł za godzinę,
samochód z trzema osobami – 110 złotych za godzinę,
samochód z czterema osobami (wystarczające do większości domów i dużych mieszkań) – 130 złotych za godzinę,
1 kilometr przeprowadzki – 2 złote.
Jak zatem widać już na pierwszy rzut oka, skorzystanie z pomocy profesjonalistów przy przeprowadzce nie musi oznaczać ogromnych wydatków. W zależności od okoliczności może to kosztować nawet niewiele ponad 100 złotych – choć przeciętnie to okolice 200 do 400 złotych. Całkiem sensowna kwota, mając na uwadze, że kompletna przeprowadzka dzięki temu nie zajmie więcej niż kilka godzin – pozwoli to na uniknięcie stresu i sprawne uporanie się z tą nielubianą czynnością.

Ceny są więc dość oczywiste i w największej mierze zależą od ilości czasu niezbędnego do przeprowadzenia tej czynności. W ofercie firmy przeprowadzkowej Kleks Przeprowadzki można znaleźć dużą liczbę dodatkowych usług – m.in. pakowanie i zabezpieczanie przenoszonych przedmiotów. Należy jednak mieć na uwadze, że będzie to wiązało się z wyższymi kosztami, choć przeliczając na poświęcony samodzielnie czas i konieczność absencji w pracy, może się to okazać nader atrakcyjnym rozwiązaniem. Na uwagę zasługuje również standardowo oferowane przez firmę ubezpieczenie przewożonych rzeczy oraz możliwość pracy w niestandardowych porach – np. w weekendy czy późnymi popołudniami.

Czy warto skorzystać z pomocy?

Zabierając się za wyzwanie, jakim jest przeprowadzka cennik usług świadczonych przez profesjonalistów nie powinien być Twoim zmartwieniem. Za niewielkie pieniądze zyskujesz kompleksową obsługę i pewność, że wszystko dotrze na miejsce w idealnym stanie.

Więcej informacji o kosztach związanych z przeprowadzką znajdziecie Państwo na stronie https://przeprowadzki-transport-warszawa.pl/cennik/

Ile kosztuje przeprowadzka w Warszawie? Przeprowadzki Kleks

Leave a Comment