Meble na wymiar – kuchnia bez kompromisów

Kuchnia to miejsce, w którym każdego dnia domownicy spędzają dużo czasu. Warto dopasować ją do swoich potrzeb pod każdym względem.

Nowoczesna, a może tradycyjna? Mała lub bardziej przestronna? Z AGD pod zabudowę czy wolnostojącym? Kuchnia w każdym domu powinna być zaprojektowana tak, aby spełniać wymagania jej użytkowników. Jeśli kompromisy nie wchodzą w grę, kuchnie na wymiar to najlepsze rozwiązanie.

Kuchnia zaprojektowana na miarę

Kiedyś najczęściej kupowano gotowe meble kuchenne. Teraz coraz częściej wybierane są meble kuchenne na wymiar, które mogą być indywidualnie dopasowane do konkretnego pomieszczenia oraz jego specyfiki.

Kuchnie zaprojektowane na miarę dają o wiele więcej możliwości niż gotowe meble kuchenne, które można zakupić w sklepach. To nie tylko kwestia dostosowania umeblowania do wymiarów wnętrza, ale również funkcjonalności i estetyki.

Przy zamówieniu kuchni na wymiar można zdecydować o:

  • konstrukcji mebli – meble z półkami, szufladami, wyspą kuchenną i innymi wariantami konstrukcyjnymi
  • stylu mebli – dostępne są kuchnie nowoczesne i kuchnie klasyczne
  • materiałach wykorzystanych na meble kuchenne – płyty drewnopochodne jak MDF, także na wysoki połysk, płyty fornirowane, drewno naturalne
  • kolorystyce umeblowania – pełna gama wariantów kolorystycznych materiałów do wyboru
  • akcesoriach meblowych – uchwytach, prowadnicach do szuflad, systemach domykania i innych
  • materiałach wykorzystanych na fronty, boki oraz blaty mebli
  • zabudowie AGD – płyta grzewcza, piekarnik, zmywarka, lodówka, mikrofalówka i inne
  • wyposażeniu wewnętrznym mebli kuchennych – wkłady do szuflad, karuzele w szafkach, kosze ułatwiające przechowywanie

Jak widać, meble kuchenne na wymiar mogą być dopasowane do potrzeb zamawiającego praktycznie pod każdym względem – nawet w tych najmniejszych detalach.

Kuchnie na wymiar – najlepsze do małych wnętrz

Małe kuchnie są często bardzo trudne w aranżacji. Dostępne na sprzedaż gotowe meble kuchenne często nie pozwalają na perfekcyjne dopasowanie ich do wnętrza. W związku z tym kuchnia na zamówienie jest wtedy najlepszym rozwiązaniem – pozwoli na wykorzystanie każdego wolnego skrawka przestrzeni.

Wykonanie małej kuchni w bloku albo w domu jednorodzinnym nie musi być zatem bardzo skomplikowane – dzięki indywidualnym możliwościom, jakie dają kuchnie na wymiar, można przyszykować wnętrze, które będzie cechowało się jednocześnie stylem, a przy tym będzie bardzo praktyczne – nawet jeśli mamy do czynienia z bardzo małym pomieszczeniem czy aneksem kuchennym.

Ile kosztują meble kuchenne na zamówienie?

Kuchnie na wymiar posiadają wiele zalet. Warto jednak wskazać, że posiadają także swoje wady. Jedną z nich jest ich wysoka cena.

W porównaniu z gotowymi meblami kuchennymi te zaprojektowane oraz wyprodukowane na wymiar są droższe, przy czym cena zależna jest od szeregu czynników. Wymiary kuchni, materiały, akcesoria, zabudowa AGD – to wszystko ma wpływ na końcowy koszt.

Średnio za kuchnię na wymiar trzeba zapłacić od około 5 000 złotych w podstawowym wariancie do nawet ponad 50 000 złotych przy meblach z drewna i wysokiej klasie AGD.

Gdzie można zamówić meble kuchenne na wymiar?

Obecnie meble kuchenne projektowane i tworzone na wymiar można zamówić w zakładach stolarskich działających na terenie całego kraju.

W mieście Kraków w tej branży specjalizuje się firma Woodworks Studio, która oferuje różnego rodzaju meble na wymiar. Jej kuchnie na wymiar charakteryzują się najwyższą jakością materiałów, idealnym dopasowaniem, a także wyjątkową estetyką. To tu można spełnić swoje marzenia o wyjątkowych meblach kuchennych – niezależnie od tego, czy chodzi o kuchnie klasyczne, czy też kuchnie nowoczesne.

Kuchnie na wymiar to zatem sprawdzone rozwiązanie, gdy liczy się idealne dopasowanie nie tylko do wymiarów wnętrza, ale również do swojego gustu – dzięki nim można osiągnąć najlepszy efekt!

Możesz także przeczytać

Leave a Comment