Panele z naturalnym rysunkiem drewna – dlaczego warto?

Panele z naturalnym rysunkiem drewna - dlaczego warto?

Drewno jest materiałem bardzo szlachetnym, które wyróżnia się oryginalną strukturą powierzchni. Niesymetrycznie ułożone słoje tworzą wyjątkowe walory dekoracyjne, które nie mają sobie równych. Podłogi z drewna są jednak mało odporne na wilgoć, przez co mogą się deformować i odkształcać

Drewno jest materiałem bardzo szlachetnym, które wyróżnia się oryginalną strukturą powierzchni. Niesymetrycznie ułożone słoje tworzą wyjątkowe walory dekoracyjne, które nie mają sobie równych. Podłogi z drewna są jednak mało odporne na wilgoć, przez co mogą się deformować i odkształcać. Idealną alternatywą są wodoodporne i trwałe panele z rysunkiem imitującym drewno. Takie rozwiązanie można wykorzystać do każdego pomieszczenia w domu, ponieważ niesie ono sporo korzyści. Jeżeli chcesz poznać powody dla których warto wybrać panele nowej generacji The-Floor, zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem.

Panele imitujące drewno – dlaczego warto je wybrać?

SPC to podłogi winylowe nowej generacji, które łączą ze sobą atrakcyjny design i wyjątkową wytrzymałość. Wyposażone w twardy rdzeń ceramiczny cechują się niezrównaną trwałością. Produkty posiadają wiele zalet czym wyróżniają się na tle innych, tradycyjnych paneli. Dzięki temu, że są w 100% wodoodporne można instalować je w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak pralnie, kuchnie czy łazienki. Świetnie się sprawdzą także we wnętrzach o intensywnej eksploatacji, ponieważ cechują się wysoką klasą użyteczności. Ponadto posiadają podwyższoną stabilność wymiarową, doskonale tłumią dźwięki, cechują się niskim oporem cieplnym i są przyjazne alergikom. Ich dużym atutem jest także prosty montaż na klik, który nie wymaga użycia narzędzi.

Panele winylowe – jakie style aranżacyjne?

Wykończenie podłóg panelami winylowymi imitującymi drewno jest znakomitym sposobem na efektowną aranżację wnętrza, utrzymanego w różnych stylistykach. Dobrym przykładem jest styl skandynawski, który ceni sobie naturalne materiały, w tym drewno. Panele w jasnych odcieniach idealnie do niego pasują, podobnie jak do stylu prowansalskiego, cechującego się przytulnymi i ciepłymi aranżacjami. To także doskonały wybór do stylu rustykalnego, który lubi naturalne kolory i spokojną, harmonijną stylistykę. Panele w jodełkę znakomicie pasują do wnętrz klasycznych. Do wszystkich nowoczesnych aranżacji można wybrać panele, imitujące płytki podłogowe.

Kolekcja paneli winylowych The-Floor

Marka oferuje nowoczesne rozwiązania, dopasowane do potrzeb współczesnego, wymagającego użytkownika. Bogata kolekcja paneli obejmuje nie tylko panele imitujące drewno – kolekcja Wood, ale także podłogi winylowe Stone, które imitują kamień i beton oraz Herringbone, układające się w jodełkę. Na uwagę zasługuje także kolekcja Uni, która obejmuje panele o wyglądzie płytek podłogowych, wyróżniających się efektownym i pięknym połyskiem. 

Wszystkie produkty, spełniają najwyższe standardy jakości i są dostępne w bogatej palecie kolorystycznej, od odcieni jasnych po ciemne.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment