Żywica epoksydowa wysokiej jakości. Doskonale sprawdzi się w Twoim domu i ogrodzie

Żywica epoksydowa wysokiej jakości. Doskonale sprawdzi się w Twoim domu i ogrodzie

Żywica epoksydowa na dobre zagościła w domach Polaków, sprawdzając się w wielu niekonwencjonalnych i oryginalnych zastosowaniach. Z powodzeniem jest wykorzystywana zarówno jako warstwa ochronna, jak również w postaci dekoracyjnej. Wady żywicy epoksydowej są praktycznie nieistotne w obliczu jej uniwersalności, przystępnej ceny oraz niesamowicie bogatej palety możliwości. 

Żywice epoksydowe doskonale chronią metal, beton czy drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz negatywnym wpływem czynników zewnętrznych i środowiskowych. Przy ich użyciu możliwe jest też laminowanie różnego typu powierzchni, a nawet klejenie. Oprócz tego żywicę epoksydową stosować z powodzeniem można jako materiał dekoracyjny, którego użycie zależy tylko od Twojej wyobraźni. 

Do czego może służyć żywica epoksydowa?

Żywica epoksydowa techniplast ma wiele różnorodnych zastosowań, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Co więcej, kupić ją można w wygodnych pakietach, wraz z utwardzaczem, co stanowi gwarancję wygodnego korzystania z niej.  Zależnie od wybranego produktu, użycie żywic epoksydowych jest możliwe m.in. przy: 

  • zalewaniu drewna; 
  • pracach jubilerskich;
  • małych i dużych odlewach;
  • pracach artystycznych;
  • produkcji konglomeratów;
  • produkcji laminatów węglowych oraz szklanych.

Grubowarstwowa i cienkowarstwowa żywica epoksydowa

Zastanawiając się nad żywicą epoksydową, powinieneś wiedzieć, że produkty te dzielą się na grubo- i cienkowarstwowe. Na rynku dostępne są zarówno produkty dostosowane do odlewów o wysokości 20 mm, jak i nawet 50 mm przy jednym wylewie. Właśnie dlatego żywica epoksydowa 3d uznawana jest za produkt o uniwersalnym charakterze. 

Żywice epoksydowe doskonałe do impregnacji powierzchni

Drewno, beton czy metal – „z dodatkiem” żywicy epoksydowej materiały te stają się o wiele bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, czy wpływ warunków zewnętrznych. Dobrej jakości produkt jest w stanie osłonić materiał przed zarysowaniami i odbarwieniami, jednocześnie samemu pozostając przezroczystym i prezentując się bardzo estetycznie.

Dekoracja mebli i elementów przy użyciu żywicy epoksydowej

Żywica epoksydowa doskonale nadaje się do zalewania drewna, przez co jest bardzo chętnie wykorzystywana przez artystów. Stosując pigmenty do żywicy epoksydowej, możliwe jest wydobywanie z zatopionego materiału głębokich, pięknych barw. To sprawia, że stanowić mogą zarówno wartość funkcjonalną, jak i ozdobną. 

Tego rodzaju ozdoby cieszą się ogromną popularnością także ze względu na to, jak krótko schnie żywica epoksydowa. Zależnie od grubości warstwy czy warunków panujących w pomieszczeniu, może to nie być nawet niecała doba.

Żywica poliuretanowa na balkon i nie tylko

Farby epoksydowe doskonale sprawdzają się jako ochrona posadzek czy ścian. Są odporne zarówno na nacisk, jak i niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wysokie temperatury oraz wilgoć. Dzięki temu ogromną popularnością cieszy się też żywica poliuretanowa na balkon. 

Świetnie wyglądają także posadzki wykonane w tej technice, które są bardzo łatwe w utrzymaniu. Są ponadto odporne na smary oraz różnego rodzaju oleje, co doskonale podkreśla uniwersalność ich użycia.

Podłoga z żywicy poliuretanowej

Materiałem tym pokryć można nie tylko balkony i przestrzenie na zewnątrz, ale także w środku budynków. Podłoga z żywicy poliuretanowej kapitalnie sprawdza się np. w pomieszczeniach użytkowych, w których zwykła posadzka mogłaby być zagrożona zniszczeniem. Nadaje się także do nowoczesnych i unikatowych wnętrz mieszkalnych, stworzonych w oryginalnym, nieszablonowym stylu.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment