Ogrodzenie z siatki – jakie są zalety takiego rozwiązania?

ogrodzenie z siatki

Siatka ogrodzeniowa wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych klientów. Nic dziwnego – łączy w sobie funkcjonalność z atrakcyjną ceną. Istnieje wiele jej modeli, które można dopasować do swoich potrzeb. Oto kilka zalet siatki ogrodzeniowej, dzięki którym sprawdzi się także na Twojej posesji.

Siatka ogrodzeniowa na każdą kieszeń

Twój budżet jest już na wyczerpaniu, a czeka Cię jeszcze ogrodzenie posesji? Rozwiązaniem Twojego problemu będzie siatka ogrodzeniowa. Ceny siatek są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na zakup prosto od producenta. Taki rodzaj płotu wcale nie musi dalce odbiegać solidnością od innych modeli ogrodzeń, pod warunkiem, że postawisz na dobrej jakości materiały.

Zaletą tego rozwiązania są nie tylko stosunkowo niskie koszty, ale także uniwersalność. Siatka ogrodzeniowa metalowa występuje w kilku wariantach, które różnią się wielkością oczek, wysokością, trwałością. Możesz wybrać model dostosowany do własnych potrzeb. Jak wybrać siatkę ogrodzeniową?

Jeżeli zależy Ci na trwałości, ale dysponujesz ograniczonym budżetem, dobrym wyborem będzie siatka ogrodzeniowa ocynkowana. Cynkowanie galwaniczne sprawia, że stal jest odporna na korozję.

Jeżeli z kolei chcesz dopasować wygląd ogrodzenia do elementów posesji, możesz wybrać jedną z siatek powlekanych tworzywem PVC. Takie wykończenie nie tylko skutecznie zabezpiecza przed powstawaniem rdzy, ale nadaje siatce kolor inny niż standardowa matowa szarość.

Przykładowo siatka ogrodzeniowa zielona dobrze wtapia się w otoczenie i może się sprawdzić na przykład jako rusztowanie dla roślin pnących. Znajdziesz jednak także inne kolory – dostępna jest siatka ogrodzeniowa czarna, niebieska czy brązowa.

Jaka powinna być wysokość siatki ogrodzeniowej?

Najczęściej wybieranymi modelami są te o wysokości 1,5 m. Wraz z podmurówką ogrodzenie ma wtedy wysokość około 1,8 m. Jeżeli potrzebujesz siatki niestandardowej wysokości, najpewniejszym sposobem będzie zwrócenie się bezpośrednio do producenta ogrodzeń.

Wybierz sprawdzonego producenta siatki ogrodzeniowej

Ważne jest jednak nie tylko to, który rodzaj siatki najlepiej spełni Twoje potrzeby. Równie istotną kwestią jest wybór konkretnego producenta. Renomowany producent siatki ogrodzeniowej jest w stanie zagwarantować Ci nie tylko siatkę ogrodzeniową wysokiej jakości, ale też szereg usług dodatkowych.

W razie wątpliwości podczas podejmowania decyzji możesz też skorzystać z jego bogatego doświadczenia, zaś w przypadku niestandardowych ogrodzeń możesz także liczyć na indywidualną realizację zamówienia.

Jak zamontować siatkę ogrodzeniową?

Montaż siatki ogrodzeniowej nie należy do skomplikowanych zadań i możesz wykonać go samodzielnie. Pozwoli Ci to zoptymalizować koszty.

Jak zrobić ogrodzenie z siatki? Kolejne kroki to:

  • oczyszczenie terenu z korzeni i kamieni.
  • Osadzenie słupków.
  • Montaż słupków podporowych.
  • Wypoziomowanie słupków.
  • Założenie drutu naciągowego.
  • Mocowanie siatki.

Ostatni etap wymaga znajomości techniki łączenia rozpiętej siatki z siatką z rolki rozwijanej. Jak połączyć siatkę ogrodzeniową? Zbliż do siebie końce siatki, aż będą pasować do siebie kształtem drutów. Usuń pojedynczy drut, a następnie wpleć go pomiędzy oczka obu siatek.

Oczka siatki ocynkowanej

Siatka ogrodzeniowa to skuteczny sposób na zabezpieczenie terenu przed niepowołanymi osobami.

Nie wiesz, jak wykonać ogrodzenie z siatki? Zleć to fachowcom!

Nie wiesz, jak założyć siatkę ogrodzeniową? A może nie masz czasu i energii na samodzielny montaż? Wciąż istnieje szansa, że będziesz cieszyć się trwałym i niedrogim płotem. Wystarczy, że skorzystasz z usług profesjonalistów!

Bezpośrednia współpraca z producentem ogrodzeń może obejmować nie tylko zakup wybranej siatki w atrakcyjnej cenie, ale także profesjonalny montaż – a to wszystko szybko i bez problemów.

Szukasz godnego zaufania producenta siatki ogrodzeniowej z Łodzi? Wybierz Firmę Betto! Korzystając z jej usług, zyskujesz nie tylko wysokiej jakości ogrodzenie, ale też spokój i pewność, że dokonałeś dobrego wyboru na lata.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment