Niwelator laserowy – wybieramy najlepszy sprzęt!

Niwelator laserowy - wybieramy najlepszy sprzęt!

Dobry niwelator laserowy to gwarancja skuteczności podczas wielu prac budowlanych. Dziś przedstawimy wybrane modele, które charakteryzują się innowacyjnością i dużą dokładnością.

Nivel System NL400

Mówiąc o niwelatorach laserowych nie sposób nie wspomnieć o Nivel System NL400. Niwelator laserowy NL400 od Nivel System to bardzo precyzyjne urządzenie, które zapewni Ci szybkie i dokładne pomiary w budownictwie. Wyposażony został w widzialną wiązkę lasera w kolorze czerwonym, a prace z jego udziałem mogą być wykonywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Generowana przez niwelator laserowy płaszczyzna wyznacza referencje dla prac poziomych oraz pionowych z dokładnością około 1 mm na 10 metrów, co gwarantuje doskonałe pomiary. Wybierając ten niwelator możemy być pewni, że praca będzie dokładna nawet na dużej odległości do 500 metrów oraz że trudne warunki terenowe nie będą stanowiły problemu. Niwelator Nivel System NL400 jest wykorzystywany zarówno podczas mniejszych prac np. wykończeniowych, jak i na bardzo dużych inwestycjach np. w budownictwie drogowym. Płaszczyzna laserowa może być tutaj pochylana manualnie w jednym kierunku lub w dwóch kierunkach.

Gdzie jeszcze korzysta się z Nivel System NL400?

Jak powiedzieliśmy niwelatory laserowe mogą być wykorzystywane zarówno przy małych, jak i dużych projektach. Wszystko zależy od ich parametrów. Nivel System NL400 jest urządzeniem wszechstronnym i bardzo popularnym wśród różnych specjalistów z wielu branż. Podstawową funkcją jest niwelacja, czyli równanie terenu. Urządzenie może być także wykorzystywane przy pracach brukarskich tj. podczas wykonywania tarasów, podjazdów czy parkingów albo w pracach murarskich – do wykonywania fundamentów, ścian, wylewki czy też schodów. Nivel System NL400 bywa także wykorzystywany w pracach instalacyjnych do wyznaczania linii przewodów lub przenoszenia punktów oraz w pracach montażowych i wykończeniowych do montażu różnorodnych konstrukcji albo podwieszanych sufitów. Sprzęt jest chętnie stosowany przez stolarzy podczas produkcji mebli czy wykonywania zabudów, a także przez ogrodników i rolników. Jak widzimy niwelator laserowy to urządzenie niezbędne do szybkiego wyznaczania pionów i poziomów, co jest niezbędne do wykonania bardzo wielu rodzajów prac.

Dlaczego fachowcy tak chętnie wybierają Nivel System NL400?

Niwelator laserowy posiada funkcję autopoziomowania w zakresie plus minus 5 stopni. Urządzenie od razu po włączeniu jest gotowe do pracy i spoziomowane. Wyświetlana wiązka może być zawężana w zakresie od 0 do 180 stopni, dzięki czemu referencyjna linia lasera będzie tylko tam gdzie odbywa się praca. Wykonywane pomiary mogą odbywać się z pomocą jednej osoby – pracujemy wówczas z czujnikiem oraz łatą laserową. Co jeszcze świadczy o tym, że jest to niezawodny sprzęt najwyższej jakości? Został on zbudowany w oparciu o kompensator elektroniczny. Drgania są wyeliminowane, a poziomowana płaszczyzna laserowa bardzo precyzyjna. Kompensator elektroniczny jest bowiem dokładniejszy niż magnetyczny. Dodatkowo niwelator laserowy od Nivel System jest odporny na działanie wody i kurzu, a pomiar będzie dokładny nawet w trudnym terenie, na którym znajdziemy ciężki sprzęt budowlany. Głowica rotacyjna została tutaj osłonięta szklanym korpusem, który to z kolei wyposażony jest w gumowe osłony ochraniające przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Obsługa tego niwelatora to prawdziwa przyjemność, ponieważ posiada on bardzo intuicyjny panel sterowania i możemy nim zarządzać przy pomocy pilota lub bezpośrednio na panelu. W kwestii zasilania mamy tutaj możliwość użycia prądu bezpośrednio z sieci lub z akumulatora. Urządzenie ma niewielkie rozmiary, więc jest łatwe do przechowywania oraz transportowania.

Co zawiera pełny zestaw?

W zestawie znajdziemy takie elementy jak ładowarka, akumulatorki, pilot zdalnego sterowania, kufer transportowy, tarczka laserowa, okulary laserowe, zasobnik na baterie, uchwyt czujnika na łatę, czujnik laserowy RD400 i instrukcję obsługi. Ponadto, otrzymujemy statyw aluminiowy, który jest lekki i ma płaską głowicę. Statyw wyposażony został w wytrzymałe zaciski blokujące jego nogi, a także pasek, dzięki któremu możemy założyć go na ramię i swobodnie się przemieszczać. Produkt jest stabilny nawet na trudnym podłożu, dzięki zastosowaniu metalu w grotach stopek. Łata laserowa Nivel System jest aluminiowa i służy do pomiarów klasycznych (maksymalna wysokość 2,4 m). W zestawie znajdziemy pokrowiec transportowy do łaty, suwak dla uchwytu czujnika oraz libelkę do poziomowania. Te wszystkie elementy zapewnią Ci pracę na najwyższym możliwym poziomie!

Laser budowlany Nivel System CL3D-G

To kolejne wszechstronne urządzenie, którym możemy wyznaczać dwie płaszczyzny w pionie i jedną w poziomie. Jest to laser krzyżowy 3D, który idealnie wyznacza na ścianie spoziomowane linie odniesienia. I tutaj precyzja pomiaru jest bardzo dobra (około 2 mm/10m). Laser budowlany posiada trzy głowice laserowe. Ten laser emituje zieloną wiązkę i umożliwia określanie kąta prostego, co przydaje się w pracach wykończeniowych, glazurniczych i konstrukcyjnych. Urządzenie posiada wbudowane gwinty, które zapewniają stabilne mocowanie instrumentu na statywie. Producent zadbał także o bezpieczeństwo, ponieważ laser został wyposażony we wzmocnione gumowe elementy obudowy. Chronią one urządzenie w przypadku wstrząsów lub uderzeń, które na budowie mogą często się przytrafić 

Laser obrotowy Nivel System NL610G Digital

Kolejnym urządzeniem świetnym do pracy wewnątrz pomieszczeń jest niwelator laserowy marki Nivel System obrotowy NL610G. Wytwarza on zieloną wiązkę, która jest dobrze widoczna nawet w nasłonecznionych pomieszczeniach. Sprawdzi się w pracy na dużych odległościach oraz w trudnych warunkach terenowych. Urządzenie samopoziomuje się, odpowiednio reaguje na drgania terenu, a także pracuje szybko. Dzięki temu prace z nim to sama przyjemność dla operatora. Kolejną zaletą jest intuicyjny interfejs oraz możliwość zdalnej obsługi za pomocą pilota z wyświetlaczem LCD. Wiązka zielona jest aż cztery razy lepiej widoczna od klasycznej wiązki czerwonej, a czujnik laserowy z cyfrowym wyznaczaniem różnicy wysokości bardzo ułatwia niwelację. Doskonała praca jest możliwa w każdych warunkach m.in. ze względu na solidne zabezpieczenie głowicy obrotowej.

Wybierając najlepszy sprzęt do swojej pracy zawsze kierujemy się indywidualnym zapotrzebowaniem naszych klientów. W tym artykule oczywiście trudno byłoby wyczerpać temat i powiedzieć o przedstawić wszystkie niwelatory laserowe, które są obecnie wiodące na rynku. W naszej ofercie znajdziesz szeroki przekrój urządzeń, a wybór może czasem wydawać się trudny. Dlatego nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami, a wspólnie przeanalizujemy które niwelatory laserowe mogą być najlepsze dla Ciebie!

Możesz także przeczytać

Leave a Comment