Jak urządzić małe mieszkanie? 6 rozwiązań, które proponuje Ci sklep meblowy

Jak urządzić małe mieszkanie? 6 rozwiązań, które proponuje Ci sklep meblowy

Aranżacja małego mieszkania to prawdziwa sztuka, która wymaga naprawdę przemyślanej organizacji przestrzeni. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku istnieje wiele rozwiązań, które pozwalają maksymalnie wykorzystać metraż. Jakie wybrać, by cieszyć się praktycznym, a zarazem stylowym wnętrzem? Poznaj kilka rewelacyjnych akcesoriów, które może zaproponować Ci sklep meblowy!

Aranżacja małego mieszkania – funkcjonalność to podstawa 

Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy urządzaniu małego mieszkania? Pamiętaj, że kwestią kluczową jest funkcjonalność. Przy niewielkiej przestrzeni niestety łatwo przesadzić zarówno z ilością wyposażenia, jak i z jego rozmiarem. Na szczęście problem ten dostrzegły sklepy meblowe, które oferują coraz więcej akcesoriów wprost stworzonych z myślą o małych mieszkaniach. Przyjrzyjmy się temu, które rozwiązania warto wybrać, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń. 

Wyposażenie do małego mieszkania – co może zaproponować Ci sklep meblowy?

Jakie wyposażenie warto wybrać do małego mieszkania? Oto kilka ciekawych rozwiązań, które znajdziesz w sklepach meblowych:

1. Rozkładane sofy, narożniki i fotele

Rozkładane meble wypoczynkowe to doskonałe rozwiązanie typu 2w1 – z jednej strony zapewnią wygodny kącik do codziennego relaksu, z drugiej – pozwolą zyskać dodatkowe miejsce do spania. Wiele z nich może nawet z powodzeniem zastąpić klasyczne łóżko. 

2. Łóżko z pojemnikiem na pościel 

Skoro już jesteśmy przy łóżkach, to warto wspomnieć o tym, że w małym mieszkaniu doskonale sprawdzą się te, które wyposażone są w pokaźny pojemnik na pościel. Zapewni Ci on dodatkowe miejsce do przechowywania – nie tylko pościeli, ale i innych domowych akcesoriów. Szeroki wybór łóżek z dużymi pojemnikami znajdziesz np. w sklepie Viameble.

3. Wyposażone w pojemniki pufy 

W sklepach meblowych znajdziesz też wyposażone w pojemniki pufy. Te wygodne siedziska nie tylko nie zajmują dużo miejsca, ale też znakomicie sprawdzają się w roli praktycznych schowków. 

4. Mini komplety jadalniane 

Choć zestaw jadalniany przyda się w każdym domu, to klasyczny stół z sześcioma krzesłami potrafi zająć naprawdę wiele przestrzeni. Jego doskonałą alternatywą może okazać się mini komplet złożony z małego stołu i czterech krzeseł. 

5. Pojemne szafy 

W małym mieszkaniu warto zadbać o przemyślany system przechowywania. Pomoże to uniknąć bałaganu i nadmiaru przedmiotów stojących na widoku. Do rozwiązań, które świetnie sprawdzają się w przechowywaniu, zaliczyć można pojemne szafy dwudrzwiowe i trzydrzwiowe. 

6. Kompaktowe zestawy mebli do pokoju dziecięcego 

Sklepy meblowe oferują też szereg ciekawych propozycji, które idealnie sprawdzą się w urządzaniu małego pokoju dziecięcego. Wśród tych, które warto polecić szczególnie, wymienić można np. zabudowane łóżka piętrowe – wyposażone w szafki, regały i biurka. 

Jak urządzić małe mieszkanie? 6 rozwiązań, które proponuje Ci sklep meblowy

Możesz także przeczytać

Leave a Comment