Konstrukcje stalowe – sposób na wykonanie hali magazynowej

Konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe cieszą się ogromną popularnością w procesie budowy hal magazynowych. Ich ogromną zaletą jest możliwość elastycznego dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta. Co więcej, dzięki różnorodnym technikom montażu i wykończenia, można je dowolnie rozbudowywać wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Jakie jeszcze zalety mają konstrukcje stalowe i dlaczego warto w nie zainwestować? Wyjaśniamy.

Konstrukcje stalowe – zalety

Jedną z ważniejszych zalet konstrukcji stalowych jest możliwość ich dopasowania do aktualnych potrzeb właściciela i jego dostępnego budżetu. Łatwość montażu i różnorodne techniki łączenia elementów metalowych sprawiają, że magazyn szybko można wznieść.

Kolejnym plusem rozwiązania jest możliwość stworzenia konstrukcji stalowych, które będą spełniać najróżniejsze wymogi zarówno w zakresie objętości, jak i obciążeń. W zależności od wymagań inwestora, magazyn może mieć zarówno kilkadziesiąt, jak i kilkaset metrów kwadratowych powierzchni – konieczne jest jedynie odpowiednie dopasowanie liczby filarów wspierających. 

Planując rozwój przedsiębiorstwa nie należy się również obawiać możliwości dopasowania konstrukcji do aktualnych potrzeb. Nawet jeśli z czasem obiekt przestanie spełniać oczekiwania użytkowników, bez większych problemów można zwiększyć powierzchnię magazynową czy też dodać pomieszczenia biurowe. Konieczne jest oczywiście dopasowanie projektu i właściwe zaprojektowanie konstrukcji, aczkolwiek w tym zakresie można liczyć na doświadczonych specjalistów dostawcy konstrukcji stalowych.

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w konstrukcje stalowe?

Jak już wspomniano – konstrukcje stalowe są szybkie, łatwe i tanie w montażu. Wynika to z faktu, iż do ich wykonania są wykorzystywane lekkie, ale wytrzymałe elementy. Co więcej, tego typu obiekty można wznosić w każdym miejscu – nie ma większego problemu z transportem elementów składowych. Co więcej, w porównaniu z tradycyjną techniką murowaną, koszty postawienia magazynów stalowych nie są wcale większe. Wynika to z chociażby z faktu, iż nie ma konieczności prowadzenia prac mokrych, a to niweluje problem przestojów na budowie czy też konieczności zastosowania nowoczesnych technologii, które pozwalają przyśpieszyć prowadzenie robót. W efekcie, hale wykonane na bazie konstrukcji stalowych mogą powstać nawet w kilkanaście dni.

Właściciele tego typu magazynów zauważają również, że w każdym momencie można je zdemontować i przetransportować w każde inne miejsce czy też elementy konstrukcji stalowych przechować w dowolnym miejscu. Dzięki temu, właściciele przedsiębiorstw, którzy rozwijają firmę czy też zmieniają jej zakres działalności, mogą bez większego problemu dopasować ja do nowych potrzeb, bez ponoszenia zbędnych strat.

Warto również dodać, że konstrukcje stalowe są bezpieczne. Potencjalni właściciele obawiają się, że niski ciężar właściwy elementów zmniejsza ich odporność na działanie sił dynamicznych – nic bardziej mylnego. Odpowiednio zaprojektowane, zgodnie z obowiązującymi normami są odporne na wszelkie obciążenia, w tym te związane z opadami śniegu czy też silnymi wiatrami. Co więcej, konstrukcje te są także odporne na ogień – wystarczy wykończyć je specjalną, pęczniejącą farbą ognioochronną.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment