Jak dostosować hale namiotowe do indywidualnych oczekiwań?

Jak dostosować hale namiotowe do indywidualnych oczekiwań?

Hale namiotowe biją w ostatnim czasie rekordy popularności wśród przedsiębiorców – zwłaszcza sezonowych, którzy potrzebują tego typu obiektu zaledwie przez kilka miesięcy w roku. Nie ma w tym nic zaskakujące. Są one niezwykle funkcjonalną konstrukcją i nie potrzebujemy pozwolenia na budowę, by znalazła się ona na naszej posesji (oczywiście czasowo – 6 miesięcy od momentu rozstawienia). Wiele osób zastanawia się jednak, czy takie rozwiązanie może być równie funkcjonalne i dostosowane do konkretnych potrzeb pracowników, co standardowe obiekty murowane. Sprawdź zatem, co hale namiotowe mają do zaoferowania i jak je spersonalizować. 

Wentylacja i klimatyzacja

Wydajny przepływ powietrza to niezwykle istotna kwestia dla bezpieczeństwa i samopoczucia pracowników, którzy w danej hali namiotowej będą realizować powierzone im zadanie. Ma on też znaczenie dla wyposażenia, sprzętów i towarów, które znajdują się w środku. Na ratunek przychodzi na szczęście wentylacja mechaniczna, która w wielu przypadkach wspiera naturalną cyrkulację w niezwykle wydajny sposób.

Z samą klimatyzacją może pojawić się jednak problem. Należy zauważyć, że hale namiotowe to konstrukcje stosunkowo duże i wykonane są one z cienkich ścian niebędących dobrym izolatorem. Oznacza to, że hale zwyczajnie nie poradzą sobie z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz (w przypadku skrajnych różnic), dlatego koszt eksploatacji klimatyzacji mógłby być na pograniczu opłacalności lub kierować się nawet w stronę nieopłacalności. 

Oświetlenia i woda

Oświetlenie wymaga elektryczności, co z kolei wiąże się z doprowadzeniem do obiektu elektryczności. W przypadku hal namiotowych stawianych na zaledwie kilka miesięcy, warto zastanowić się nad alternatywnymi źródłami prądu, gdyż samodzielna realizacja przyłącza jest niemożliwa ze względów technicznych, bezpieczeństwa, czy nawet aspektów prawnych. Propozycją może być m.in. system fotowoltaiki, który w ciągu dnia będzie magazynować wyprodukowaną energię. Ta z kolei później zostanie wykorzystana do zasilania oświetlenia. Jest to coraz popularniejszy system typu off-grid, który nie ma żadnego połączenia z siecią energetyczną. Drugą alternatywą jest także generator prądotwórczy. 

Obydwie te opcje jednak nie należą do najtańszych. Warto więc szukać w nich inwestycji, gdy hala namiotowa stanie się jednak konstrukcją całoroczną lub jej obecność sezonowa będzie regularna. 

Warto zauważyć, że doprowadzając do hal namiotowych wodę i prąd, można z ich pomocą stworzyć bardzo dużą halę dostosowaną do upraw. Biorąc także pod uwagę, że celem takiego rozwiązania nie jest zastosowanie mieszkalne, tylko uprawa, nie musisz doprowadzać wody kanalizacyjnie. Wystarczy prosty system, z którego pomocą jesteś w stanie zautomatyzować proces uprawy roślin typu indoor (czyt. pod lampami). Oczywiście większy problem może być z elektrycznością, lecz nie ma rzeczy niemożliwych!

Chcesz poznać więcej szczegółów i tzw. suchych faktów? Nic nie stoi ku temu na przeszkodzie! Wystarczy zajrzeć na stronę Halenamiotoweuzywane.pl i ewentualnie skontaktować się z zespołem specjalistów. Odpowiedzą oni na wszystkie Twoje najistotniejsze pytania i razie potrzeby pomogą wybrać halę wraz z zaprezentowaniem możliwości przystosowania jej do konkretnych oczekiwań.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment