Farby kredowe – z nimi odnowisz każdy mebel!

Farby kredowe - z nimi odnowisz każdy mebel!

Marzysz o nowych meblach, ale nie stać Cię na ich wymianę? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Farby kredowe odnowią każdą szafkę, komodę lub krzesło tak, by znów upiększało wnętrze Twojego domu. Wszechstronne zastosowanie farb sprawia, że możesz wykorzystać je do malowania niemal każdego materiału.

Dlaczego warto wybrać farby kredowe Vintro?

Do malowania wszelkich powierzchni doskonale sprawdzają się preparaty dostępne w sklepie Vintro. Farby kredowe to wysokiej jakości emalie. Są bardzo wydajne, zapewniają doskonałe krycie i utrzymują się przez długi czas. Nie trzeba wielu warstw, aby zmienić ciemny kolor na jasny. Dużym atutem jest też to, że są bezzapachowe, a praca z nimi jest lekka i przyjemna. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się o zmianę wizerunku swoich mebli!

Poznaj prosty sposób na odnowienie mebli!

Niezależnie co chcesz odnowić: cały mebel, czy pojedynczy jego element, musisz wybrać odpowiednie do tego produkty oraz przygotować pracę: wybrać kolor farby, naszykować narzędzia i oczywiście, meble.

Malowanie farbami kredowymi w 4 prostych krokach!

1 Przygotuj powierzchnię przeznaczoną do malowania. Umyj mebel delikatną ściereczką zwilżoną wodą z dodatkiem mydła, a następnie dokładnie osusz.

2. Spoleruj powierzchnię, by ją zmatowić, a następnie odtłuść benzyną ekstrakcyjną. Lekko chropowata, odtłuszczona powierzchnia zwiększy przyczepność farby kredowej.

3. Wybierz pożądany kolor farby kredowej i zacznij malować. Użyj do tego małego wałka lub gąbki. Przed pomalowaniem możesz rozkręcić meble, żeby lepiej dotrzeć w trudne miejsca.

4. Zabezpiecz odświeżoną powierzchnię mebli. Zastosuj odpowiedni lakier na bazie wody lub wosk marki Vintro.

Farby kredowe - z nimi odnowisz każdy mebel!

Niebanalne stylizacje mebli z farbami kredowymi

Już sam proces odnawiania mebli cieszy i daje ogromną satysfakcję. Możesz jednak pójść o krok dalej i dodatkowo wystylizować mebel. Niebanalny efekt możesz uzyskać dzięki malowaniu pędzlem. Po wyschnięciu pozostawia wyraźną strukturę, widać kierunki malowania i przetarcia. Ta cecha farby szczególnie sprawdzi się w rustykalnych wnętrzach. Przy użyciu papieru ściernego możesz zintensyfikować efekt przetarć na meblach, a dopiero później całość pokryć lakierem.

Farby kredowe dają wiele możliwości zmiany wnętrza domu. Atutem jest to, że nadają się do wielu powierzchni. Możesz odmienić nimi nie tylko meble, ale i inne artykuły. Bogata kolorystyka i łatwość aplikacji to zalety, dla których warto wybrać farby kredowe.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment