Czym wyróżniają się szamba Eco Line od firmy IRPOL?

Czym wyróżniają się szamba Eco Line od firmy IRPOL


Szambo jest niezwykle ważnym elementem instalacji sanitarnej. To właśnie w szambie zbierają się nieczystości, dlatego jakość zbiornika jest niezwykle istotna. Trwałość szamba ma realnie przełożenie na kwestie ekonomiczne, dlatego wybierając szambo warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Dlaczego szamba linii ECOLine od IRPOL to produkt premium?

Najwyższa jakość betonu – gwarancja szczelności 7 lat!

Zbiorniki na nieczystości wytwarzane są dziś z dwóch materiałów – z plastiku oraz betonu. Plastikowe szamba są lekkiej, jednakże ich wytrzymałość i trwałość nie jest aż tak zadowalająca, jak w przypadku zbiorników betonowych. Oczywiście wszystko zależne jest także od jakości betonu, dlatego warto wybierać takie zbiorniki, które posiadają odpowiednie certyfikaty zaświadczające o konkretnej jakości betonu, a także sposobie produkcji takiego zbiornika.
Zbiorniki betonowe IRPOL z nowej linii ECO wyróżniaj się najwyższą jakością betonu, która gwarantuje maksymalną szczelność i trwałość. Jest to bardzo istotne, ponieważ szczelne i trwałe szambo, to inwestycja na długie lata. Dlatego też zdecydowanie nie warto stawiać na niskobudżetowe betonowe szamba, których jakość pozostaje wiele do życzenia. Takie pozorne oszczędności prowadzą zazwyczaj do szybkich awarii szamba, wśród których najbardziej niekorzystną ekonomicznie jest oczywiście przeciekanie szamba. Przeciekające szambo jest nie tylko zagrożeniem biologicznym, ale także realnie wpływa na zwiększenie kosztów wywozu nieczystości, ponieważ zbiornik napełniany jest wodą opadową lub gruntową, która przecieka do wnętrza szamba.

W jaki sposób powstają zbiorniki Eco line?

Sekretem wyjątkowej trwałości szamb premium jest sposób ich produkcji. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na wykonywanie betonowych odlewów o coraz lepszej trwałości i szczelności. Szamba z linii Eco line produkowane są przy pomocy nowoczesnych form samowibrujących.

Pierwszym etapem produkcji jest bardzo dokładne przygotowanie formy samowibrującej jeszcze przed zalaniem jej betonem. W pierwszej kolejności forma zewnętrzna malowana jest natryskowo ekologicznym olejem antyadhezyjnym Ekobet 0. Ma to na celu zapobiegnięcie przywieraniu świeżo wylanego betonu do formy, a także pozwala na uzyskanie gładszej powierzchni samego zbiornika.
Następnie wykonywana jest instalacja zbrojenia w formie samowibrującej. Stalowe zbrojenie szamba, wykonane jest z drutu żebrowanego o średnicy 8mm i zmontowane w kratownicę 30x30cm. Kiedy forma zewnętrzna ze stalowym zbrojeniem w środku jest już przygotowana, to wówczas montowany jest tak zwany dzwon, czyli wewnętrzna forma zbiornika. Warto zaznaczyć, że dzwon przed umiejscowieniem w formie pokrywany jest warstwą ekologicznego oleju antyadhezyjnego Ekobet 0.

Szamba ECO Line - zbiorniki na deszczówkę i nieczystości premium w formach samowibrujących
Szamba ECO Line – zbiorniki na deszczówkę i nieczystości premium w formach samowibrujących

Wibrująca forma, czyli kwintesencja serii Eco line

Tak przygotowana forma zalewana jest wysokiej jakości betonem. Do produkcji zbiorników IRPOL wykorzystywany jest beton B25 w klasie szczelności W8, który wyróżnia się doskonałą szczelnością i trwałością. Kiedy forma zalana jest już w pełni betonem, to włączane są silniki wibrujące, które wprawiają w drgania całą formę zbiornika. Pozwala to uzyskać maksymalnie szczelną strukturę betonu, dzięki usunięciu porów powietrza. Tak zawibrowany beton o wiele skuteczniej przylega do metalowych prętów zbrojenia, dzięki czemu zbiorniki są trwalsze, wytrzymalsze i szczelniejsze. Po wyjęciu z formy, zbiornik pokryty zostaje natryskowo podwójną warstwą dysperbitu, czyli specjalistycznej masy kauczukowo- asfaltowej, która stosowana jest do hydroizolacji betonu. Tak zabezpieczony zbiornik udaje się na kilkutygodniowe sezonowanie, aby beton osiągnie zdecydowaną większość swojej pełnej wytrzymałości.

Dlaczego warto zdecydować się na zbiorniki premium od IRPOL?

Zbiorniki premium na szambo z serii Eco line są zdecydowanie jednym z najlepszych tego typu produktów na rynku. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, zbiorniki te wyróżniają się doskonała trwałością i szczelnością. Potwierdza to aż 7 letnia gwarancja producenta. To właśnie dlatego szamba premium z linii Eco line zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment