Jak dopasować baterię łazienkową do wanny lub umywalki?

Jak dopasować baterię łazienkową do wanny lub umywalki? fot. materiały prasowe

Wystrój łazienki jest równie istotny jak jej funkcjonalność. W pomieszczeniu tym nie tylko dbamy o higienę i inne ważne potrzeby, ale także spędzamy czas, relaksując się w wannie pełnej ciepłej wody czy też orzeźwiamy chłodnym prysznicem po ciężkim dniu. Wszystkie te czynności są o wiele przyjemniejsze, kiedy odbywają się w ładnym otoczeniu, dopasowany do naszego gustu. Jak zatem za pomocą szczegółów takich jak bateria stworzyć idealną łazienkę?

Funkcjonalność na pierwszym planie

Niezależnie od tego, jak bardzo dbamy o estetykę pomieszczenia, jego funkcjonalność zawsze musi i tak stać na pierwszym planie. Dlatego dobierając baterię, w pierwszej kolejności warto kierować się tym, czy będzie dobrze sprawdzała się w konkretnym pomieszczeniu, usytuowana nad konkretną wanną czy umywalką.

W tym celu warto dokładnie sprawdzić odległości, jakie będą dzieliły baterię od armatury, a także upewnić się, jakie elementy wyposażenia najlepiej będą z nią współgrały. Dopiero na tej podstawie można wybierać konkretny model, który zapewni łatwość użytkowania oraz wygodę, bez niebezpieczeństwa, iż będziemy co jakiś czas zalewać sobie ścianę lub podłogę, albo obijać łokieć, co mogłoby nastąpić przy złym wyborze.

Design

Kolejna kwestia, której powinniśmy się przyjrzeć, to design. Każda łazienka ma swój unikatowy styl, a obecne trendy pozwalają na wymyślanie przeróżnych zestawień. Często odchodzimy od klasycznych wystrojów i kolorów na rzecz nowoczesnych stylizacji, co pozwala nam na wybieranie z ogromnej palety modernistycznych wzorów.

Wśród nich na pierwszym miejscu znajdują się minimalistyczne, chromowane baterie o prostych kształtach, z płaskim wykończeniem zaworów. Doskonale sprawdzają się we wszystkich stylizacjach i są ponadczasowe, dlatego możemy je spokojnie wybierać, jeśli chcemy sobie zapewnić elegancki wygląd łazienki, który nigdy nie wyjdzie z mody. Taka bateria sprawdzi się też w bardziej tradycyjnych wystrojach.

Z kolei dla osób, które cenią sobie nowoczesne i nie o bardziej nietypowe trendy, świetnym wyborem mogą być baterie łazienkowe o dekoracyjnych kształtach przywodzących na myśl futurystyczne filmy. Świetnie sprawdzą się jako wyjątkowy dodatek do minimalistycznego wyposażenia, w którym mogą stanowić jedyną dekorację. Świetnym przykładem takiego rozwiązania może być bateria Arc&Arc-K marki Bravat by Dietsche.

Kolor

Kolor odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Pomaga nam w skupieniu lub relaksie, dodaje energii i poprawia nastrój – wszystko zależy od tego, który dominuje aktualnie w otoczeniu. W łazience także jest on niezwykle ważny, zwłaszcza że w nowoczesnych wystrojach coraz częściej odchodzimy od klasycznych bieli i jasnych, wręcz pastelowych tonacji. W dzisiejszych łazienkach nie brakuje ani ciemnych barw, jak modny antracyt, ani żywych kolorów, między innymi ostrego pomarańczu czy żółci.

Dobór baterii powinien być dokonany z uwzględnieniem tych szczegółów. Powinna dobrze pasować do pozostałych elementów, stanowić ich harmonijne uzupełnienie lub przeciwnie – wyróżniając się na ich tle jako nietuzinkowy dodatek.

Przykładem baterii, która na pewno zwróci na siebie uwagę kolorystyką, będzie model BVT Retro. Jej czarna barwa została uzupełniona przez drobne akcenty z popularnego różowego złota. Świetnie sprawdzi się w łazienkach w stylu glamour i pięknie uzupełni inne elementy w ciemnych lub złocistych tonacjach.

fot. materiały prasowe

Możesz także przeczytać

Leave a Comment