Nowoczesne baterie sanitarne. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Baterie sanitarne to jedne z najbardziej potrzebnych akcesoriów przy każdym zlewie, umywalce bądź wannie. Bez nich nie wyobrażamy sobie nawet korzystania z niezbędnych nam często urządzeń, a przede wszystkim z wody, która przydaje się praktycznie na każdym kroku. Dlatego też jest tak ważne, aby wybrać dla siebie najbardziej odpowiednie modele.

Na jakie elementy należy przede wszystkim zwrócić uwagę?

W baterii sanitarnej najważniejsza jest głowica – albo, w klasycznych modelach, dwie głowice – która odpowiada za odkręcanie i zakręcanie wody. Jest jednocześnie elementem zabezpieczającym przed jej wyciekaniem, a także pozwalającym na odpowiednie wyregulowanie nie tylko strumienia, ale także temperatury wody. Ze względu na swoje liczne zadania, głowica powinna być wykonana z jak najlepszych materiałów, które zapewnią jej całkowitą szczelność i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Kolejny element, na który warto zwrócić uwagę, to perlator, który służy napowietrzaniu wody. Jednocześnie ogranicza jej zużycie i przyczynia się do oszczędności, tak samo jak do ochrony środowiska. Warto zadbać o kupno baterii, która jest w niego wyposażona, aby od samego początku użytkowania jak najbardziej ograniczyć zużycie wody i wydatki.

Montaż baterii

Istnieją dwa główne typy baterii, spotykane w naszych domach. Jedne to baterie montowane bezpośrednio na ceramice, które zazwyczaj spotyka się w łazienkach na umywalkach, choć są również popularnym wyborem do kuchennego zlewu. Drugi typ to baterie przeznaczone do montowania na ścianie, które znajdują zastosowanie zarówno w kuchniach, jak i łazienkach, w szczególności często nad wannami.

Odpowiedni design

Do nowoczesnego mieszkania niezbędny jest zakup pasującej, nowoczesnej baterii łazienkowej lub kuchennej. Na szczęście obecnie baterie sanitarne przyjmują bardzo różnorodne kształty, a znalezienie tego odpowiedniego nie zajmuje zbyt wiele czasu. Większość z nich wykonana jest także z chromowanej stali, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o pogorszenie ich wyglądu z czasem.

Jednym z nowoczesnych i bardzo wygodnych rozwiązań kuchennych jest bateria sanitarna z elastyczną rurką umieszczoną w roli wylewki. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozwala na łatwe regulowanie ustawienia wylewki. W ten sposób zawsze znajduje się ona dokładniej na takiej wysokości i w takim położeniu, które jest korzystne dla użytkownika. Ułatwia w ten sposób mycie rąk czy akcesoriów kuchennych. A co równie ważne, staje się unikatowym dodatkiem do pomieszczenia kuchennego.

fot. materiały prasowe

Możesz także przeczytać

Leave a Comment