Jak dobrać płytki łazienkowe?

Niezależnie od wielkości projektu decyzja o wyborze płytek do łazienki może być trudna.

Według ekspertów to jednak właśnie planowanie miejsca na płytki ścienne lub podłogowe jest kluczem do sukcesu. Spróbujmy więc odkryć tajniki tego, jak zaplanować taki projekt i dobrać płytki do łazienki tak, by efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami.

Płytki łazienkowe – od czego zacząć ich wybór?

Planowanie nowe łazienki może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem, kluczowym elementem jest zaplanowanie wyposażenia z uwzględnieniem stylu i funkcji tego pomieszczenia. Z racji tego, że płytki są stałym elementem, najlepiej je zaplanować już na początku projektu, w ten sposób unikając kosztownych zmian w planach.

Kolejnym obszarem ułatwiającym wybór płytek jest upewnienie się, że ściany i podłogi są solidne i gładkie. Bowiem nawet najpiękniejsze i najlepiej dobrane płytki łazienkowe Paradyż na nic się zdadzą, jeśli ten punkt nie zostanie wypełniony jak należy.

O czym pamiętać przy doborze płytek do łazienki?

Płytki ze swojej natury mogą podlegać niewielkim zmianom kolorystycznym, więc tam, gdzie to możliwe, należy je ułożyć przed instalacją lub losowo wyjąć kilka pudełek, aby:

  • zobaczyć jak będą prezentować się po instalacji,
  • umożliwić sobie stworzenie różnych kombinacji układów i odcieni.

Uwaga! Nawet najlepszej jakości płytki łazienkowe Opoczno, które oferuje sklep z płytkami Plytki24.pl z biegiem czasu mogą tracić na intensywności koloru – jednak to należy uważać raczej za cechę charakterystyczną niż niedoskonałość tego rodzaju płytek.

Planując sam układ płytek, warto wziąć pod uwagę rozmiar i skalę. Dla przykładu kontrastowe płytki lub projekty z obramowaniem dodadzą ozdobności lub podkreślą charakter łazienki, natomiast te w jasnych odcieniach – niejako uspokoją całe wnętrze. Różne ich rodzaje możesz znaleźć zaglądając tutaj: https://plytki24.pl/. Pamiętaj też, że podczas układania płytek podłogowych napotkasz wiele niewygodnych narożników lub kształtów – w zależności od układu pomieszczenia. Uwzględnij to w doborze tych odpowiednich.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment