Aranżacja wnętrz podczas kwarantanny – czy jest możliwa?

Pandemia to hasło, które zdominowało pierwszy kwartał 2020 roku i wszystko wskazuje na to, że nie zejdzie ono szybko z naszych ust. Na całym świecie ludzie dostosowują się do specyficznych okoliczności, przestrzegając zaleceń rządowych i ograniczając wychodzenie z domu do minimum. Dla wielu z nas okres kwarantanny jest czasem twórczym. Swoją energię pragniemy przeznaczać na zaległe porządki, a także na to, by dopracować wystrój wnętrz.

Projektowanie wnętrz- zadbaj o dom w czasie kwarantanny

Wystój wnętrz ma istotne znaczenie dla naszego samopoczucia. Odczuwamy to zwłaszcza teraz- gdy większość dnia spędzamy w zaciszu domowym. Na atmosferę panującą w siedliskach mają wpływ kolory, faktury i kształty otaczających nas przedmiotów. Jakie narzędzia możemy wykorzystać w walce z aranżacyjną nudą, która wkradła się w nasze cztery kąty? 

Poremontowe wykańczanie wnętrz

Aktualna sytuacja na świecie zastała wielu z nas podczas trwania remontów, przeprowadzki lub dokonywania zmian aranżacyjnych. Nie ulega wątpliwości, że okoliczności te mogą wydawać się patowe. Jednak prawdziwym sprzymierzeńcem w tych czasach okazuje się możliwość korzystania z usług online. Projektowanie wnętrz współcześnie- często oznacza korzystanie z usług fachowców. Coraz częściej dbamy o to, by aranżacja domu była unikatowa i dostosowana optymalnie do potrzeb jego mieszkańców. Z pomocą przychodzą nam projektanci i dekoratorzy wnętrz z firmy Fabryka Projektów, którzy dopasowują projekt do naszych indywidualnych preferencji. 

Wykorzystaj czas kreatywnie

Czas spędzony w domu możemy wykorzystać na poszukanie i doprecyzowanie stylu aranżacyjnego, który będzie dominował w naszym domu. To okres, w którym możemy znaleźć inspiracje dekoratorskie oraz skonkretyzować preferencje dotyczące projektu danego wnętrza. Są to czynności przyjemne i mobilizujące do działania. Można je wykonywać nie wychodząc z domu, a nawet- nie schodząc z kanapy! W sieci znajdziemy mnóstwo stron z inspirującymi zdjęciami ciekawie zaaranżowanych pomieszczeń, a także blogi wnętrzarskie, do których warto zajrzeć. Ostatecznie, ogólny zarys wizji, przy pomocy której powstanie projekt wnętrz może być sumą wielu różnych inspiracji z takich dziedzin życia jak np. sztuka czy moda. 

Etapy korzystania z usługi projektowania wnętrz online

Projektowanie wnętrz online to złożony proces pochłaniający czas i energię- przeprowadzając go samemu, możemy pominąć wiele istotnych szczegółów, zwłaszcza jeśli nasza codzienność związana jest z wykonaniem szeregu zadań i podejmowaniem nowych wyzwań. Aranżacja wnętrz powinna uwzględniać nie tylko wymiar estetyczny danego pomieszczenia, ale również jego funkcjonalność. Znalezieniem kompromisu między estetyką a funkcjonalnością wnętrz zajmują się specjaliści, którzy oferują projektowanie wnętrz online.  W jaki sposób można skorzystać z ich usług?

  • Na odpowiedniej stronie firmy oferującej usługi projektantów należy wybrać rodzaj zamówienia (np. projekt kuchni lub przedpokoju),
  • Kolejnym krokiem jest złożenie zamówienia i wybór formy płatności.
  • Następnie należy przesłać konkretne materiały do zamówienia, takie jak np.: rzut z góry i rzut architektoniczny z wymiarami danego pomieszczenia lub wnętrza domu, jak również jego zdjęcia. Wskazane jest także przesłanie oczekiwań dotyczących projektu. 

Dalsze etapy realizacji zamówienia opierają się na bezpośrednim kontakcie z wykonawcami. Przedstawianych jest kilka wariantów danego wnętrza uwzględniające uwagi klienta oraz nanoszone są ewentualne poprawki.

Wystrój wnętrz online w okresie kwarantanny to doskonała propozycja dla tych, którzy potrafią kreatywnie wykorzystać każde okoliczności do pozytywnej zmiany. 

Możesz także przeczytać

Leave a Comment