Urządzamy garderobę: w jakie akcesoria warto ją wyposażyć?

Ogromna, dobrze rozplanowana garderoba to marzenie każdej kobiety. Mnóstwo półek, szuflad i praktycznych schowków pozwoli na utrzymanie ubrań, butów i akcesoriów w należytym porządku.

Wszystko, co potrzebne

Ilość miejsca nie zawsze pozwala na urządzenie garderoby w osobnym pomieszczeniu. Nie oznacza to jednak, ze trzeba z niej zrezygnować. Równie dobrze można ją zaplanować w sypialni. Wystarczy wykorzystać szafę wnękową. Zazwyczaj jest ona na tyle duża, że pomieści wszystkie ubrania. Nie zabiera także miejsca w pokoju, a przesuwne drzwi są wygodne i praktyczne. W szafie powinny znaleźć się akcesoria pomocne w odpowiedniej aranżacji powierzchni. Wieszaki na spodnie i koszule, półka na obuwie oraz specjalne koszyczki do układania mniejszych rzeczy, to tylko niektóre z pomysłów. Panowie powinni przemyśleć także zakup specjalnych wieszaków na paski oraz półki na krawaty lub muszki. Niższe osoby doceniają z kolei pantografy, które ułatwiają dosięganie do wyżej położonych miejsc w szafie.

W okolicy garderoby powinno znaleźć się także lustro i dobrze dobrane oświetlenie, na przykład żarówki z diodami wykonanymi na wzór włókien żarowych. W połączeniu z nowoczesną obudową nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Kwestie techniczne

Wyposażenie garderoby to nie tylko funkcjonalne dodatki. Jej stworzenie wymaga zakupu akcesoriów technicznych takich jak np. zawiasy do szafek. Będą one niezbędne, jeśli garderoba ma otwierać się w tradycyjny sposób. Co ważne, „tradycyjny” nie oznacza wcale montowania uchwytów. Obecnie najlepszym rozwiązaniem są drzwi dotykowe. Wystarczy delikatny nacisk, by się otworzyły. Równie ważne są prowadnice szuflad. Wydawać by się mogło, że skoro ich nie widać, to nie ma znaczenia, jaki model zostanie zamontowany. Prawda jest zupełnie inna. Prowadnica utrzymuje szufladę oraz pozwala na wygodne użytkowanie, dlatego tak ważna jest jej jakość.

Poukładanie wszystkich rzeczy w garderobie to niełatwe zadanie, akcesoria mogą jednak sprawić, że będzie nieco przyjemniejsze. Zaplanowanie szafy w najdrobniejszych szczegółach pozwoli cieszyć się jej funkcjonalnością przez wiele lat.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment