Rodzaje podnośników samochodowych – co warto wiedzieć?

Kanały rewizyjne stają się znakiem przeszłości, a coraz większa liczba warsztatów motoryzacyjnych decyduje się na bezpieczne i stabilne podnośniki samochodowe. Poznaj rodzaje podnośników do samochodów i zdecyduj, który z nich będzie Ci potrzebny w warsztacie lub bagażniku swojego auta.

Podnośnik słupkowy – niezbędny w każdym warsztacie

Słupkowe podnośniki samochodowe to rozwiązanie bardzo bezpieczne dla pojazdów. Hydrauliczny, teleskopowy mechanizm jest unoszony poprzez precyzyjne dawkowanie oleju. Dzięki temu podwozie nie jest narażone na uszkodzenia, a pojazd jest unoszony skutecznie. System szczelnych zaworów gwarantuje bezpieczeństwo i pewne utrzymywanie samochodu u góry. Podnośniki słupkowe występują w różnych profilach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do wysokości podwozia samochodu. Posiadają również zróżnicowane udźwigi, co umożliwia indywidualnym użytkownikom dobór podnośnika pod konkretny model pojazdu. Dużą zaletą podnośników słupkowych jest ich kompaktowa budowa, która ułatwia przechowywanie oraz transport. Jest to najbardziej wydajny rodzaj podnośników, dlatego doskonale sprawdza się w profesjonalnych warsztatach motoryzacyjnych.

Podnośnik żaba – idealny do aut sportowych

Podnośniki typu żaba charakteryzują się niską wysokością początkową, dlatego można z powodzeniem stosować je do podnoszenia aut sportowych o niskim zawieszeniu. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest duża powierzchnia, która gwarantuje wysoką stabilność podczas pracy. Podnośniki typu żaba przydają się szczególnie jako dodatkowe wyposażenie garażu, natomiast ze względu na ich gabaryty trudno jest przewozić je w bagażniku pojazdu. W większości modeli u podstawy zamontowane są kółka, dzięki którym z łatwością można manewrować urządzeniem. W sklepie internetowym Emast.pl znajdziesz proste lub bardziej zaawansowane modele tego rodzaju podnośników.

Podnośnik trapezowy – uniwersalne i proste rozwiązanie

Podnośniki trapezowe to uniwersalne i proste w konstrukcji urządzenia. Po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, dlatego chętnie są wybierane przez kierowców jako awaryjne podnośniki, które mają posłużyć podczas wymiany koła w trasie. Podnośnik trapezowy zwykle podstawia się pod wzmocnienie progu, gdyż tam zachowują one największą stabilność. Podłożenie takiego podnośnika głębiej może uniemożliwić kręcenie korbą. Wówczas ciekawą alternatywą będzie podnośnik trapezowy elektryczny, który podłączysz do gniazda zapalniczki. Podnośniki trapezowe różnią się od siebie wielkością, dlatego łatwo dobrać je do wielkości pojazdu oraz wysokości jego podwozia. Wadą tego rozwiązania jest umiarkowana stabilność, która pozwala na ograniczone działanie, głównie wymianę koła.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment