Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową. 3 powody, by wybrać tę metodę

Docieplenie poddaszy pianką poliuretanową to dobra alternatywa dla wełny mineralnej. Powodów, by wybrać właśnie tę metodę jest mnóstwo. My wybraliśmy wśród nich trzy, które z punktu widzenia większości inwestorów na pewno mają największe znaczenie.

  1. Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową – cena
  2. Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową – wydajność
  3. Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową – szybkość

Pianka poliuretanowa to popularna metoda docieplania budynków. Zainteresowanie tą technologią nie bierze się jednak znikąd, bo liczne zalety czynią z niej rozwiązanie atrakcyjniejsze niż jej alternatywy. Najczęściej porównuje się ją z wełną mineralną – innym rodzajem dociepleń często wybieranym przez inwestorów. Na którą opcję się jednak zdecydować? Która z nich będzie w danym przypadku lepsza? By ułatwić odpowiedź na to pytanie, przygotowaliśmy porównanie pod względem ceny, właściwości izolacyjnych i szybkości aplikacji.

Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową – cena

Docieplenie poddaszy pianką poliuretanową to koszt od 50 do 70 złotych za metr kwadratowy. Cena usługi obejmuje robociznę i zakup materiałów. Ostateczna wysokość wydatków poniesionych w związku z inwestycją zależy przede wszystkim od rodzaju pianki, która zostanie użyta do docieplenia. Decydując się na wełnę mineralną, za sam materiał zapłacimy około 40 złotych na metr kwadratowy. Niewiele mniejszą kwotę (około 30-35 złotych) pochłonie zaś praca specjalistów, co łącznie daje koszt 70-75 złotych za mkw.

Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową – wydajność

Współczynnik przenikania ciepła dla wełny mineralnej wynosi od 0,024 do o,0398. W przypadku pianki poliuretanowej wartość ta kształtuje się na poziomie od 0,034 do 0,040. Obie opcje w podobnym stopniu chronią więc przed utratą ciepła z budynku. Warto jednak wspomnieć, że docieplenie poddaszy pianką poliuretanową jest metodą wydajniejszą ze względu na to, że natryskowa pianka szczelnie wypełnia wszystkie przestrzenie – cechuje się bowiem stukrotnym rozrostem.

Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową – szybkość

Pod tym względem najkorzystniej wypada docieplenie poddaszy pianką poliuretanową. W ciągu jednego dnia z wykorzystaniem tej metody można docieplić powierzchnię aż tysiąca metrów kwadratowych. Oznacza to, że większość domów można docieplić umawiając się z ekipą montażową tylko raz. Szczególnie ważne będzie to w przypadku dużych remontów całego domu. Pozwoli wydajniej zaplanować całą inwestycję – zwłaszcza, jeśli na prace możemy poświęcić tylko kilka dni.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment