Jakie są najlepsze okna w Polsce? Innowacyjne rozwiązania od firmy Domel

Jakie są najlepsze okna w Polsce? Innowacyjne rozwiązania od firmy Domel

Zakup stolarki otworowej to inwestycja na długie lata, warto zatem dokładnie zastanowić się nad tym, jaki produkt spełni nasze oczekiwania. Oferta rynkowa jest na tyle bogata, że wiele osób staje przed poważnym dylematem. Większość z nas zastanawia się nad tym, jak zapewnić sobie maksymalny komfort przebywania w domowym wnętrzu przez cały rok. Nie bez powodu zadajemy sobie pytanie: jakie okna są najlepsze w Polsce? Czym powinny się wyróżniać?

Dobrej jakości okna – opinie użytkowników

Energooszczędne systemy okienne wciąż biją rekordy popularności. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza plastikowe okna. Najlepsze z nich można znaleźć w ofercie firm, które od wielu lat specjalizują się w produkcji stolarki okiennej PCV. W rankingu energooszczędnych i niezwykle funkcjonalnych produktów wysokie miejsce zajmują modele z sześciokomorowym systemem profili, trzyszybowym pakietem, zaczepami antywyważeniowymi na całym obwodzie oraz okuciami obwiedniowymi Winkhaus ActivPilot.

Opinie użytkowników jednoznacznie wskazują na to, że dobrej jakości okna PCV realnie wpływają na oszczędności w sezonie grzewczym. Poza tym są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie czynników atmosferycznych czy skraplanie się pary wodnej. Nowoczesne modele PCV idealnie się sprawdzą zarówno w nowo wybudowanych domach, jak i tych poddawanych renowacji.

Jak wybrać dobre okna? Opinie ekspertów

Przed zawarciem umowy kupna stolarki, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry typu klasa profili, współczynnik przenikania ciepła, rodzaj zastosowanych okuć czy deklarowane wyposażenie. Warto precyzyjnie i wnikliwie zapoznać się z kartą produktów, który mamy zamiar kupić. Według opinii ekspertów, dobrej jakości okna PCV powinny zabezpieczać przed zbędną utratą energii cieplnej z domowego wnętrza. Poza tym muszą też chronić przed nadmiernym hałasem dobiegającym z zewnątrz oraz próbami włamania. 

Na naszym rynku znajduje się szeroki wybór energooszczędnych modeli, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Na szczególne wyróżnienie zasługują okna PCV firmy Domel, które charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Oprócz tego posiadają też wysokie parametry izolacyjności akustycznej. Renomowany producent stolarki otworowej zadbał również o odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe i dodatkowe wzmocnienia stalowe, zwiększające trwałość oraz wytrzymałość konstrukcji okiennych.

Najlepszy producent okien w Polsce

Firma Domel specjalizuje się w produkcji stolarki otworowej PVC od ponad 20 lat. Oferowane okna i drzwi tarasowe zostały wyróżnione certyfikatem Instytutu IFT Rosenheim, Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, a także Centre of Building Construction Engineering. Produkty renomowanego producenta stolarki okiennej charakteryzują się doskonałą izolacyjnością cieplną oraz dźwiękową. Są dostępne w wielu ciekawych kształtach i wariantach kolorystycznych. Z łatwością można je dopasować do estetyki otoczenia czy aranżacji wnętrz.

Najlepsze okna w Polsce to takie, które skutecznie chronią przed przenikaniem chłodu oraz wody opadowej podczas ulewnego deszczu. Nie odkształcają się pod wpływem wysokich temperatur i są wyjątkowo odporne na długoletnią eksploatację. Wysokiej jakości okna i drzwi tarasowe zostały wyposażone w dodatkowe wzmocnienia typu kształtowniki czy płaskowniki, które zwiększają sztywność oraz stabilność całej konstrukcji. Najcieplejsze modele PCV są wypełnione pianką poliuretanową lub styropianem.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment