Altany – praktyczna ozdoba każdego ogrodu

Jeśli posiadamy ogród, mamy możliwości i miejsce, powinniśmy przemyśleć inwestycję w altanę ogrodową. To świetne miejsce na spędzanie leniwych letnich wieczorów, kolacje z rodziną czy przyjaciółmi i po prostu – doskonała opcja na relaks w otoczeniu zieleni. Przy okazji ładnie się prezentuje i stanowi swoistą ozdobę każdego ogrodu.

Altany ogrodowe

Ponieważ altany ogrodowe zrobiły się niezwykle popularne, powstały specjalne moduły, które w łatwy sposób złożymy i zbudujemy we własnym ogrodzie bez pomocy fachowców. To kompleksowe rozwiązanie zaoszczędza nam czas i pieniądze, ponieważ nie musimy dodatkowo inwestować w projekt – otrzymujemy gotowy do złożenia produkt, który nie tylko ozdobi nasz ogród, ale również okaże się niezwykle funkcjonalny.

Najpopularniejsze rodzaje altan ogrodowych

Współcześnie w sklepach znaleźć możemy wiele rodzajów altan. Oto kilka najpopularniejszych:

  • NOWOCZESNE

Nowoczesne altany ogrodowe charakteryzują się tym wszystkim, na czym opiera się nowoczesna architektura – innowacyjnych kształtach i ekologicznych rozwiązaniach. Duże przeszklenia, mnóstwo światła i przestrzeni – to charakterystyczne dla tego rozwiązania ogrodowego. Znakomicie pasować będzie ono do ogrodu nieoczywistego, zaprojektowanego z polotem i ekstrawagancją.

  • TRADYCYJNE

Miłośnicy tradycji oczywiście też znajdą coś dla siebie. Klasyczne altany kojarzące nam się z bajkowymi ogrodami, spotkaniami w gronie przyjaciół i dyskretnym urokiem zaśnieżonego domku w środku zimowego ogrodu wciąż są dostępne. Fantastycznie komponować się będą wśród tradycyjnej zieleni, skalniaków i w pobliżu oczka wodnego albo fontanny.

  • OTWARTE

O ile w zamkniętych altanach spędzić możemy nawet bardzo chłodne wieczory, o tyle w tych otwartych może to być już problem. Chyba że pokusimy się o rozpalenie ogniska, przy którym zawsze będzie można się ogrzać, a przy okazji zorganizować miłe spotkanie dla przyjaciół czy rodziny! To znakomita opcja dla miłośników natury, którzy nie chcą spędzać czasu w ogrodzie w zamknięciu. Takie altany koniecznie obsadzić trzeba kwiatami – zapach, jaki się pojawia letnim wieczorem, jest niepowtarzalny!

  • DOMKI GRILLOWE

Producenci altan ogrodowych nie zapomnieli również o miłośnikach polskiego sportu narodowego, czyli grillowania! Lato bez smacznej kiełbaski czy szaszłyka z grilla nie smakuje tak samo. Grillowanie to świetny sposób na spędzenie wspólnego czasu ze znajomymi! Domki grillowe rozszerzają tę możliwość na inne pory – w zamkniętym, odpowiednio wentylowanym pomieszczeniu można bowiem zbudować palenisko i cieszyć się ogniskiem cały rok!

Możesz także przeczytać

Leave a Comment