Wynajem kontenerów – 5 przykładów zastosowania

Wynajem kontenerów to bardzo użyteczna w branży budowlanej usługa, dzięki której w łatwy i szybki sposób możliwe jest zapewnienie pracownikom zaplecza socjalnego i magazynowego. Okazuje się jednak, że wynajem kontenerów sprawdzi się nie tylko w budownictwie, ale również w wielu innych sytuacjach. Przedstawiamy 5 pomysłów na wykorzystanie różnych rodzajów kontenerów, które można wynająć. 1. Wynajem kontenerów na budowę Najbardziej popularne zastosowanie wynajmu kontenerów to zapewnienie pomieszczeń zaplecza budowy. Warto jednak tutaj wspomnieć o różnych rodzajach kontenerów, które są wynajmowane. Okazuje się bowiem, że kontenery na budowie mogą być wykorzystane do…

Czytaj więcej...

Przeniesienie oczyszczalni ścieków. Jak to zrobić?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie wygodniejsze i bardziej ekonomiczne pod niektórymi względami niż tradycyjne szambo. Niestety przydomowe oczyszczalnie spotykane są rzadziej, ponieważ do ich budowy konieczne jest spełnienie szeregu wymagań, między innymi dotyczących powierzchni działki. Instalacje te zajmują sporo miejsca, jednak do ich zalet należy między innymi to, że w razie potrzeby można zdecydować się na ich przeniesienie. Powody przeniesienia przydomowej oczyszczalni W zależności od rodzaju przydomowej oczyszczalni ścieków trzeba przeznaczyć różną ilość miejsca na jej budowę. Wpływ na jej rozległość ma także ilość domowników korzystających z zasobów wody w…

Czytaj więcej...

Zastosowanie samoprzylepnej taśmy teflonowej

Przemysł, a w szczególności takie branże jak energetyczna, chemiczna czy też górnicza wymagają różnego typu materiałów ciernych, uszczelniających i izolacyjnych. Te produkty z racji ekstremalnych warunków, w jakich muszą pracować, powinny być wykonane ze szczególną dbałością z wyjątkowo odpornych materiałów. Jednym z takich wyrobów jest taśma teflonowa samoprzylepna. Warto przyjrzeć się jej walorom i poznać jej zastosowania. Czym jest teflon i jakie ma zalety? Większość branż technicznych oczekuje doskonałych materiałów uszczelniających.Są one niezbędne wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bezpieczne i skuteczne uszczelnienie powierzchni. Najczęściej pracują w warunkach, które wymagają od…

Czytaj więcej...

Podświetlane schody z czujnikiem ruchu – funkcjonalne zastosowanie oświetlenia LED

Inteligentny dom wymaga inteligentnych rozwiązań. Niewątpliwie takim rozwiązaniem są podświetlane lampkami LED schody z czujnikiem ruchu, które zapalą się, gdy się do nich zbliżymy, bez potrzeby szukania włącznika światła. Oświetlenie LED w mieszkaniu – czy warto? Podświetlane schody – jak to zrobić? Schody z czujnikiem ruchu – rozwiązanie do inteligentnego domu Znacie tę sytuację – środek nocy, jest ciemno, musicie w jakimś celu  wstać z łóżka i przedostać się schodami na dół, na przykład do toalety. Szukacie włącznika światła, w ciemności nie możecie go znaleźć, w desperacji szukacie telefonu by…

Czytaj więcej...

Wentylatory kanałowe – rodzaje i zastosowanie

Wentylator kanałowy jest jedynym z najpopularniejszych rodzajów wentylatorów znajdujących zastosowanie zarówno w firmach przemysłowych i magazynach, jak również w kuchniach czy łazienkach domowych. Czym charakteryzują się wentylatory kanałowe i jakie występują ich rodzaje i zastosowanie? Podział wentylatorów Wentylatory możemy podzielić pod względem budowy, zastosowania czy przeznaczenia. Ze względu na budowę wirnika wyróżniamy na przykład wentylatory: Promieniowe – charakteryzują się wysokim sprężem, jego zadaniem jest tłoczenie dużej ilości powietrza o dużym ciśnieniu, powietrze to rozrzucane jest przez łopatki wirnika i kierowane do otworu wylotowego. Wentylatory promieniowe sprawdzają się w długich systemach…

Czytaj więcej...

Fotowoltaika. Jak uzyskać tani prąd?

Popularność fotowoltaiki wciąż rośnie, a programy dofinansowujące zakup i montaż jej instalacji zwiększają pule pieniędzy. Co powinien wiedzieć każdy zainteresowany inwestycją w tanie, a przy tym ekologiczne źródło energii? Działanie instalacji fotowoltaicznej Instalacja fotowoltaiczna składa się z krzemowych paneli, przekształcających światło słoneczne w energię, których ogniwa muszą być ze sobą specjalnie połączone i przymocowane. Fotony z promieni słonecznych padających na ogniwa podczas zjawiska fotoelektrycznego zostają rozdzielone na jony dodatnie i ujemne, które są kierowane na przeciwległe powierzchnie ogniw, co powoduje wytworzenie napięcia elektrycznego.  Niezbędny w konstrukcji jest falownik, który przekształca przemienioną…

Czytaj więcej...