Wybór pergoli tarasowej

Coraz więcej środków inwestujemy w miejsca odpoczynku, w ogrody, przydomowe tarasy, gdzie możemy odpocząć od codziennego zgiełku i pracy. Kontakt z naturą wpływa na nas bardzo korzystnie, nie szczędzimy więc na zorganizowanie wygodnego kącika wypoczynkowego, jakim może być taras.

  1. Wybór miejsca na taras
  2. Taras zadaszony, czy nie zadaszony?
  3. Określenie naszych potrzeb

Wybór miejsca na taras

Jeśli mamy możliwość wyboru miejsca na taras, zastanówmy się w jaki sposób przesuwa się słońce, o jakich porach dnia nasz taras będzie najbardziej nasłoneczniony. Wybór strony południowej może nam latem bardzo doskwierać, będzie wtedy potrzeba zamontowania pergoli tarasowej. Taras od strony wschodniej lub zachodniej będzie można dodatkowo osłonić przesłonami bocznymi. Północ z kolei wydaje się być zbyt chłodna, jak na wypoczynek, choć czasem ten chłód bywa zbawienny.

pergola tarasowa
pergola tarasowa

Taras zadaszony, czy nie zadaszony?

Zadaszenie tarasu daje nam więcej możliwości, jak choćby przebywanie na tarasie bez względu na pogodę. Nie straszny nam deszcz, jeśli mamy pergolę. Pergole tarasowe na wymiar w szerokim wyborze znajdziemy w firmie Knall. Konstrukcje pergoli ogrodowych, jakie znajdują się w ofercie są nie tylko funkcjonalne, zapewniając zadaszenie tarasu. Można je montować w każdym miejscu ogrodu w przypadku pergoli wolnostojącej, jak również można wykorzystać pergolę przyścienną. Ich estetyka wykonania jest na wysokim poziomie. Konstrukcja wykonana jest z dobrych jakościowo materiałów. Oczywiście można taras pozostawić bez zadaszenia. Wiąże się to jednak z dodatkowymi obowiązkami, takimi jak choćby pilnowanie, by nie zamokły nam meble i poduchy na tarasie. W razie deszczu musimy uciekać do domu. Nie mamy pełnego komfortu i wygody. Sam parasol, choćby nie wiem, jak duży może sobie nie poradzić, szczególnie przy silnym wietrze. Posiadając nowoczesną pergolę ogrodową z zadaszaniem wydłużamy sobie sezon letni o przynajmniej miesiąc lub dwa, mogąc odpoczywać pod dachem na świeżym powietrzu, obserwując przyrodę.

Określenie naszych potrzeb

Zanim przystąpimy do projektowania naszego tarasu, koniecznie zastanówmy się, co od niego oczekujemy, jaką ma pełnić rolę. Nowoczesne pergole ogrodowe są tak skonstruowane, by zapewnić nam komfort, wygodę i bezpieczeństwo wypoczynku. Mamy do wyboru pergole metalowe oraz pergole aluminiowe. Jeśli chcemy korzystać z tarasu również wieczorem, warto naszą pergolę na tarasie wyposażyć w oświetlenie. Sprawdźmy ile potrzebujemy miejsca, aby postawić zestaw wypoczynkowy i dodatkowo leżak ogrodowy. Jeśli mamy zamiar grillować, pomyślmy już na tym etapie, gdzie stanie nasz grill.

Inwestycja w pergolę ogrodową lub pergolę na balkon to dobrze wydane pieniądze, które zwrócą się nam dobrym samopoczuciem, jak i zdrowiem, bo przebywając na świeżym powietrzu dotleniamy się i pobieramy energię z natury.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment